טיפול פסיכולוגי מרחוק

טיפול פסיכולוגי מרחוק

טיפול פסיכולוגי מרחוק

מכון פסגות מציע טיפולים בשיטת CBT מידי מטפלים מוסמכים ומקצועיים ברמה הגבוהה ביותר. אם אתם חושבים שהגיע הזמן להשקיע בעצמכם ולהתחיל טיפול CBT, כדאי לפנות למכון ולקבל הפניה למטפל המתאים עבורכם. היום, עקב כל השינויים שעובר העולם בחודשים האחרונים לאור מגפת הקורונה, ניתן לקבוע דרך המכון גם טיפול פסיכולוגי מרחוק.

בחודשים האחרונים אנו מתמודדים עם מצב שלא הכרנו. מגפה שפרצה אי שם במזרח שינתה את חיינו ללא היכר. אף שאנו חוזרים אט אט לשגרה, אין ספק שהתקופה המורכבת שעברנו והשינויים באורח החיים שלנו אליהם אנו עדיין מסתגלים, הותירה את אותותיה על רבים מאיתנו. מגפה עולמית כזו באופן טבעי מגבירה בקרבנו את הלחץ והחרדה – לעצמנו, לקרובים שלנו ולמדינה כולה. לא מפתיע, אם כן, שרבים פונים דווקא בתקופה הזו לקבלת טיפול. אנו רואים שיותר ויותר אנשים מבקשים עזרה מקצועית על מנת להתמודד עם הקשיים שמביאה עמה התקופה; אצל אחרים, השהות הממושכת בבית ואובדן העבודה לזמן מה עזר לגייס סוף סוף את האומץ להתמודד עם בעיות אשר ליוו אותם לאורך זמן.

טיפול פסיכולוגי מרחוק – כבר לא מדע בדיוני

לנוכח הנסיבות, טיפול פסיכולוגי מרחוק הפך לאפשרות סבירה למדי, ואפילו מבוקשת. במציאות של ריחוק חברתי בה אנחנו נפגשים רק עם בני הזוג, הילדים או השותפים לדירה, נראה הגיוני שגם המפגש הטיפולי יתקיים באופן מקוון. בתחילה טיפולים מקוונים התקיימו באופן הזה בלית ברירה, שכן ההנחיות לא אפשרו גם מפגשים טיפוליים, והאפשרות של טיפול פסיכולוגי מרחוק נתפסה כאופציה ב’. אולם היום, רבים שואלים את עצמם מדוע, אם כל כך הרבה היבטים בחיינו הפכו לווירטואליים, לא ניתן לקיים כך גם טיפולים? ואכן אנו רואים שמכונים מכובדים ואנשי מקצוע מן השורה הראשונה מחליטים לאפשר גם טיפולים מקוונים, עבור מי שהדבר מתאים לו.

למה דווקא מקוון?

אז למה בעצם רבים בוחרים לעבור לטיפול מקוון? והאם זה מתאים גם לכם? אחת האוכלוסיות המרכזיות אשר פונות לקבל טיפול דרך האינטרנט היא כמובן האנשים שנמצאים בסיכון גבוה. הקורונה עדיין איתנו, ויש לא מעט אנשים שבשל גילם או מצבם הבריאותי, ממעטים לצאת מהבית גם כעת. עבורם, טיפול מקוון הוא הטיפול היחיד שאפשרי בעת הזו. יתרון משמעותי נוסף של הטיפול המקוון הוא העובדה שמן הסתם, הוא לא מצריך יציאה מהבית והגעה למקום הטיפול. ישראלים רבים הם בעלי סדר יום עמוס מאוד, שמונע מהם לפנות לקבלת טיפול, שהרי הם יצטרכו למצוא לו מקום בלוח הזמנים הצפוף ממילא. האפשרות לקיים טיפול מכל מקום שתבחרו, חוסכת זמני נסיעה, חיפוש חניה וכד’, ובכך מאפשרת גם למי שעסוק במיוחד להגיע לטיפול. יתרון מובהק נוסף של השיטה הוא כמובן שניתן לפגוש מטפלים מכל רחבי הארץ, כך שאינכם מוגבלים לאזור המגורים שלכם בלבד, ואתם יכולים לבחור כל מטפל שתרצו.

טיפול CBT – גם דרך האינטרנט

אחת משיטות הטיפול הנפוצות והפופולאריות ביותר כיום, אשר צולחת גם את המעבר לטיפול אינטרנטי, היא כמובן CBT. מדובר בטיפול קוגניטיבי התנהגותי אשר עוסק בפתרון בעיות המפריעות למטופל על ידי שינוי מחשבתי, שמוביל גם לשינוי התנהגותי. הטיפול בשיטה זו הוא קצר, ממוקד ותחום בזמן, מה שיכול להתאים למטופלים רבים אשר לא מעוניינים או לא מסוגלים להתחייב לטיפול ממושך יותר, מסיבות אישיות, כלכליות וכד’.

אם אתם מחפשים טיפול CBT מקוון כדאי לפנות למכון פסגות, בו תוכלו למצוא בדיוק את מה שאתם מחפשים. כי גם כשמדובר בטיפול באינטרנט – לא מתפשרים על מקצועיות.

רוצה שניצור איתך קשר?