טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים עקרונות טיפוליים

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים עקרונות טיפוליים

אין ספק שלהיות הורים לילדים זה מאתגר, והאתגר בא לידי ביטוי באינספור דרכים וצורות. מצד אחד אנחנו צריכים לדאוג שיהיה לכם נעים וטוב, להקשיב להם וגם לדאוג לבריאותם, אך מצד שני, אנחנו גם צריכים להיות ערים לבעיות חריגות יותר. כך למשל, ניתן לראות שהרבה פעמים ילדים שמגיעים לטיפול קוגניטיבי התנהגותי לא באמת מודעים לבעיות שמקשות עליהן.

כלומר, הם מגיעים לחוויה כמו טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים כי ההורים שמו לב שהם מתקשים. משמעות הדברים היא שבתור הורים זו עוד משימה שאיתה עלינו להתמודד: להיות תמיד ערניים, לבדוק מה שלום הילד באמת ולהעניק לו את העזרה הכי משמעותית שהוא יוכל לקבל. חשוב לזכור: לא תמיד העזרה חייבת להינתן לילד על ידי הוריו, כי הרבה פעמים התפקיד של ההורה הוא רק להיות ערני, מודע ולהתאים לילד את הטיפול הנכון לא, ובפירוש לא להיות המטפל עצמו.

החשיבות של טיפול מוקדם

אי אפשר לדבר על טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים ולא להזכיר את השאלה מתי בדיוק נעשה את טיפול. שימו לב: בתור הורים, ככל שתהיו יותר ערניים ופתוחים לעניין, כך יהיה לכם יותר קל לעזור לילדים שלכם. יש מספר חלונות הזדמנות בתהליך הגדילה של הילדים, ואם נדע לזהות אותם, נוכל להפוך כל טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים להרבה יותר יעיל. חשוב להבין שלא פעם אותן הפרעות וקשיים עלולים להוביל אפילו לפגיעה בהתפתחות של הילד, מה שאף אחד מאתנו, ההורים, לא היה מעוניין בו. אנחנו רוצים לתת לילדים שלנו את הטוב ביותר שקיים, וכחלק מהתפקיד שלנו כהורים, אנחנו צריכים לשים לב, להיות מודעים ולתת להם את האפשרות לטפל בבעיות שמטרידות אותם ומפריעות להם.

איפה כדאי לעבור טיפול מהסוג הזה?

אתם חושבים על טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים ולא ברור לכם לאן לפנות? מחפשים את אנשי המקצוע הכי טובים שיש? הגעתם בדיוק למקום הנכון. מכון “פסגות” לטיפול והכשרה הוא המקום הוותיק והמקצועי ביותר בתחום הזה בישראל בימינו. לכן, בין אם אתם חושבים על הדרך הנכונה שבה תוכלו לעזור לילדים שלכם ובין אם מה שמעניין אתכם בפועל זה ללמוד את התחום הזה, במכון פסגות תמצאו את מבוקשכם.

יש כאן קורסים שונים הקשורים לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, בין אם זה בילדים ובין אם זה באנשים מבוגרים, אז למה שלא תבואו ללמוד את המקצוע שישנה לכם את החיים? כמו כן, אם אתם מחפשים מטפלים טובים לילדים שלכם, כאן תוכלו ליהנות מהכי טוב שקיים.

צרו קשר עוד היום ותוכלו לישון בשקט ולדעת שאתם נותנים לילדים שלכם את הכי טוב שקיים. טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים, כאשר הוא נעשה על ידי המומחים של מכון פסגות, מוביל לתוצאות הרצויות ולשיפור משמעותי, אז למה אתם מחכים?

רוצה שניצור איתך קשר?

    חזרו אליי בנושא: *