טיפול אונליין

טיפול אונליין

טיפול אונליין

ככה תעשו את זה נכון

מכון פסגות הוא אחד המכונים המובילים בארץ ללימודי CBT והמקום הראשון שכדאי לפנות אליו אם אתם מעוניינים להתחיל טיפול קוגניטיבי התנהגותי. מטפלי המכון מתמחים בטיפול בשיטה זו ולכן אם אתם מחפשים טיפול ממוקד, יעיל ומקצועי, מכון פסגות הוא ללא ספק הכתובת – ומעכשיו, גם אם אתם מעוניינים לבצע טיפול אונליין.

מה זה טיפול CBT

המושג המוכר CBT הוא למעשה ראשי התיבות של cognitive behavioral therapy, ובעברית – טיפול קוגניטיבי התנהגותי. בשנים האחרונות, מדובר באחת משיטות הטיפול הנפוצות, הפופולאריות והמבוקשות ביותר, ויש לכך סיבה טובה. הגישה יוצאת מנקודת הנחה שהתנהגויות אשר משרתות את הבעיה שאיתה מגיע המטופל, מבוססות על דפוסי חשיבה אשר מובילים לתגובות מסוימות. במהלך הטיפול המטופל לומד לזהות את אותם דפוסי חשיבה, להתגבר עליהם ולהחליף אותם בדפוסים אחרים, אשר משרתים אותו יותר ומאפשרים לו לחיות בהתאם לרצונותיו.

למה דווקא CBT?

טיפול בשיטת CBT נחשב ליעיל מאוד ולעתים, כתלות בבעיה שבה המטופל מעוניין לטפל ובהתקדמות אשר מושגת בטיפול – תוצאותיו הן לא פחות ממשנות חיים. לשיטה כמה יתרונות מובהקים אשר הופכים את הטיפול לרלוונטי במיוחד עבור טווח רחב של בעיות ומטופלים:

  • טיפול תחום בזמן – עוד בתחילת הטיפול, המטפל והמטופל מגדירים כמה זמן, לכל היותר, יימשך הטיפול. מעבר למשמעויות הטיפוליות, העובדה שהטיפול בגישה זו הינו קצר ומוגבל בזמן מאפשרת למטופלים רבים להגיע לטיפול. עבור אנשים אשר חוששים מהמחויבות הכלכלית או הרגשית הכרוכה בטיפול ארוך טווח וממושך, אשר יכול להמשך גם עשרות שנים לפי גישות מסוימות – CBT הוא הפתרון האידאלי.
  • טיפול ממוקד – טיפול CBT מעניק למטופלים הזדמנות להתמקד בבעיה מסוימת שהם רוצים לפתור ולשנות את דפוסי החשיבה וההתנהגות שלהם לגביה. עובדה זו מאפשרת למטופלים למקד את כל האנרגיות שלהם בבעיה זו, וליצור שינוי גדול ומשמעותי תוך זמן קצר מאוד.

טיפול אונליין – איך עושים את זה?

בחודשים האחרונים עקב מגפת הקורונה, החיים שלנו השתנו. יותר ויותר תחומים בחיים שלנו הופכים לווירטואליים ואפשר כבר להתחיל לראות את ההשלכות השליליות של הריחוק החברתי והחרדה הממושכת מהידבקות ומהדבקה. בהקשר הטיפולי, לצד המגבלות שעשויות לעלות בשל המעבר לטיפולים מקוונים, אין ספק שהאפשרות לקיים טיפול אונליין טומנת בחובה גם הזדמנות עבור רבים. יחד עם זאת, אם אתם חושבים להתחיל טיפול מקוון יש לנו כמה עצות עבורכם, שיעזרו לכם לעשות זאת בדרך האידאלית והמקצועית ביותר.

אל תתפשרו על המקצועיות

טיפול אונליין הוא טיפול לכל דבר, וחשוב לוודא שהמטפל שלכם הוכשר לעסוק בטיפול באופן כללי, ובטיפול בשיטה בה הוא מתמקד בפרט. לדוגמה, אם אתם פונים לטיפול CBT, חשוב שתבדקו שהמטפל שלכם הוכשר לעסוק בטיפול CBT והתמחה בתחום. אל תתביישו לשאול את המטפל מה ההכשרה שלו, האם הוא מנוסה בטיפול בבעיות דומות לזו שבה אתם מעוניינים לטפל, וכל שאלה אחרת שהתשובה עליה עשויה להעיד על רמת המקצועיות שלו.

קחו בחשבון את המיקום הגאוגרפי

גם אם אתם מתחילים טיפול מקוון, לא בטוח שהוא יישאר כזה. לדוגמה, אם בשל המגפה אתם נמנעים מיציאה מהבית, ייתכן שבהמשך המצב ישתנה ותשובו לבלות בחוץ. במצב כזה, כדאי לקחת בחשבון את המיקום הגאוגרפי של המטפל שכן בהמשך הדבר עשוי להיות רלוונטי עבורכם.

דאגו לסביבה בטוחה

מכיוון שטיפול מקוון אינו מתרחש בתוך חדר טיפול ייעודי, חשוב שתדאגו גם בבית לסביבה שבה תרגישו בטוחים לשוחח עם המטפל, להיפתח. חשוב שתקפידו על סביבה נטולת הסחות דעת בה תוכלו למקד את תשומת הלב שלכם בטיפול.

במכון פסגות תוכלו למצוא מטפלים מומחים ומנוסים אשר יאפשרו לכם, גם בטיפול מקוון, להפיק את המירב מהטיפול.

רוצה שניצור איתך קשר?