הדרכת הורים / טיפול משפחתי

במשבר משפחתי או בזיהוי מצוקה של אחד מבני המשפחה – לא מרימים ידיים!
טיפול משפחתי והדרכת הורים בשיטה ההתנהגותית קוגניטיבית יתנו בידיכם את הכלים להתמודד עם כל משבר, ולהשיב למשפחה את השקט וההרמוניה

הצורך בטיפול משפחתי / הדרכת הורים

משפחות רבות חוות קשיים ביחסים הפנימיים בין בני המשפחה ובתקשורת עם הילדים, ולוקות בחוסר אונים לסייע במצבים של ירידה בתפקוד, בעיות התנהגות או אי מימוש הפוטנציאל. גם כאשר נקודת המוצא היא הורים מודעים, בעלי ניסיון מצטבר עם ילדם וחדורי מוטיבציה לעזור, פעמים רבות הם מתקשים להציב גבולות ולשמור על סדר יום מובנה. לא תמיד הם מצליחים לקבל אמון וסיוע מהמערכות השונות (מערכת החינוך, ביטוח לאומי וכו’). כמו כן, בן המשפחה הסובל עלול להיות עוין ולעורר רגשות עזים של תוקפנות, חרדה, טינה, חמלה, רחמנות, כעס, חיבה וכיו”ב – בעוצמות ובשינוים מהירים. התמודדות זו מחייבת את שאר בני המשפחה לעמוד בדרישות רבות מבלי שיהיו להם הכלים המקצועיים לכך.

כאן נכנסים לפעולה טיפול משפחתי והדרכת הורים, המסייעים למשפחה לקיים תקשורת תקינה, ליצור ולהדק קשרים קרובים, לזהות סימני החמרה ולטפל עם הכלים הנכונים.

טיפול משפחתי בפסגות

טיפול משפחתי בשיטת ה-CBT מסייע למשפחה ליצור סביבה אמפתית, מרגיעה ותומכת. הוא מאפשר להורים להעמיק את ההיכרות עם המצוקות של ילדיהם, למנוע משברים או להתמודד עימם בהצלחה. הדרכת הורים נותנת בידי המשפחה כלים מתאימים ומסייעים לה ליישם אותם ליצירת סביבה טיפולית אכפתית. זאת תוך הימנעות מהפגנת כוח כדי לצמצם את חוויית האיום. טיפוח האמפתיה מאפשר להכיר את התפישות של הפרט הסובל ומשפחתו, לספק פרשנות מחודשת “לאמונות לא יעילות”, לנסח משימות ויעדים ברורים, ולבנות את אמונו של הסובל כלפי משפחתו, כך שיוכל להיעזר בה ולהרגיש בטוח בתוכה.
בעזרת הדרכת הורים אנו מציגים בפני המשפחה עולם ערכים חדש, המבוסס על הקשר שבין הפרט הסובל לסביבתו הקרובה, ואשר אין בו מקום לשיקולי רווח והפסד או עשייה אנוכית. כמו כן, אנו מנחים את בני המשפחה להשקיע בקידום חזון אישי עם מבט לעתיד, שמכיר בערך החיים ומאופיין בראייה מציאותית ואופטימית.

במכון פסגות אנו מאמינים בכוחם של הדרכה מקצועית ומשוב להוביל לשיפור בתפקודו של בן המשפחה הסובל ולהפחתת בעיות ההתנהגות שלו.

הדרכת הורים וטיפול משפחתי – איך זה עובד?

השפעת המשפחה על אחד מחבריה הסובל מבעיה כלשהי, קשורה בין היתר בתהליכים המתרחשים בתוך המשפחה, באקלים הרגשי ובקשרים ההדדיים ביניהם. במסגרת טיפול משפחתי והדרכת הורים נוצר בין בני המשפחה דיאלוג שמוליד חשיבה מחודשת על התהליכים, יצירת משמעות לעשייה היומיומית וחיזוק אמונתם ביכולת לתרום ולהשפיע. טיפול משפחתי ישפר משמעותית את איכות החיים של המשפחה בכלל ושל הסובל בפרט.

מרגישים פגיעה במרקם המשפחתי?
רוצים לעזור ולא יודעים איך?
קחו את המשפחה בידיים – פנו אלינו לטיפול עם תוצאות מוכחות!

לייעוץ טלפוני חינמי חייגו למטפלים המשפחתיים שלנו
בטל’ – 03-5288171

רוצה שניצור איתך קשר?