טיפול פסיכולוגי אונליין

טיפול פסיכולוגי אונליין

טיפול פסיכולוגי אונליין

למה דווקא CBT?

מכון פסגות הוא כבר שנים אחד המכונים המבוקשים ביותר בארץ לטיפול CBT, והחל מהיום, תוכלו לפנות למכון גם על מנת לקבל טיפול פסיכולוגי אונליין. אם אתם מעוניינים להתחיל טיפול אולם אתם מרותקים לבית בשל החשש ממחלת הקורונה, המכון מספק לכם את המענה המושלם על מנת שלא תצטרכו להתפשר על רווחתכם הנפשית.

טיפול פסיכולוגי אונליין – העתיד כבר כאן

בחודשים האחרונים תחומים רבים בחיינו הופכים למקוונים. אנחנו לומדים דרך האינטרנט, עורכים פגישות עבודה בזום ומקיימים אפילו מפגשים חברתיים באופן וירטואלי. על אף שחלק מאיתנו אולי מתגעגעים לחיים הרגילים שלנו, כפי שהכרנו אותם עד היום, ומתקשים להתמודד עם הריחוק החברתי, אין ספק שהמעבר לחיים מקוונים יותר מהווה גם הזדמנות עבור רבים, לדוגמה בהקשר הטיפולי. יש לא מעט אנשים שעבורם, ההגעה לחדר הטיפול היא מורכבת, בין אם בשל חוסר בזמן, חשש מפני הפגישה עם אדם חדש או ממגוון סיבות אחרות. עבור רבים, האפשרות לקיים טיפול פסיכולוגי אונליין מהווה פתח לתחילת טיפול ומאפשרת משהו שבעבר היה עבורם פחות טבעי.

מה זה טיפול CBT?

CBT היא אחת משיטות הטיפול הפופולאריות ביותר כיום, ובאופן טבעי עם השינוי שמתרחש בכל העולם, מטפלים רבים בשיטה זו החלו גם הם להעביר טיפולים באופן מקוון. אז מה זה בעצם CBT? בעברית נקראת השיטה טיפול קוגניטיבי התנהגותי ובהתאם לשמה, מדובר בגישה אשר מתמקדת בשינוי דפוסי חשיבה שבעקבותיו, מגיע גם שינוי התנהגותי. לאורך הטיפול לומד המטופל לאמץ דפוסי חשיבה שמעודדים החלפת התנהגויות מסוימות, אשר אינן משרתות את המטופל ואת רצונותיו ושאיפותיו, בהתנהגויות אחרות, מקדמות יותר. בין המאפיינים הייחודיים של טיפול CBT ניתן למנות את היותו קצר ותחום בזמן, מה שמאפשר גם למי שאינם מעוניינים או מסוגלים להוציא סכומים גדולים של כסף להגיע לטיפול; וכן את הגישה הממוקדת שמאפשרת ריכוז מאמצים בפתרון בעיה אחת והגעה להישגים משמעותיים, לעתים כבר בחלוף שבועות אחדים.

מתי טיפול CBT יעיל

טיפול CBT נחשב יעיל מאוד ומיועד לאנשים אשר מתמודדים עם בעיה מסוימת לאורך תקופת זמן ממושכת ומתקשים להניע את עצמם לפעולה ולהתמודד עם הבעיה שמפריעה להם באופן יעיל ומקדם. הטיפול בהחלט יכול להתאים לטווח רחב של אנשים ושל בעיות, כאשר בין הבעיות הבולטות בהן ניתן לטפל באופן יעיל על ידי CBT ניתן למנות:

  • טיפול ב-PTSD – הפרעת דחק פוסט טראומטית היא הפרעה פסיכיאטרית אשר מתפתחת בקרב חלק מהאנשים החווים אירוע טראומטי. ההפרעה משפיעה באופן ניכר על חיי היום יום של הפרט, וחשוב לטפל בה באופן מקצועי על מנת שהפרט יוכל לחיות שוב את חייו כפי שהוא באמת רוצה, בהתאם לשאיפות ולחלומות שלו. טיפול CBT בהפרעת דחק פוסט טראומטית מבוסס בין השאר על עיסוק בהערכות השליליות הקיצוניות של הפרט באשר לאירוע הטראומטי, ובשילוב מחדש של הזיכרון הטראומטי.

טיפול בכעס – כעס הוא רגש טבעי אולם במצבים קיצוניים מסוימים, פרטים עשויים להתמודד עם כעס באופן לא מקדם אשר מהווה הפרעה של ממש בחיי היום יום, לדוגמה כאשר מדובר בהתפרצויות זעם קיצוניות או בתגובה מופנמת מדי. טיפול CBT בכעס מתמקד בלמידת דפוסי התנהגות אשר משמשים להבעת כעס באופן בריא ואסטרטגיות בין אישיות מועילות וכן בפתרון הקונפליקטים אשר תורמים לקושי לשלוט בכעסים.

במכון פסגות תוכלו למצוא מגוון רחב של מטפלים המציעים טיפול פסיכולוגי אונליין בגישת CBT. היום, כבר אין תירוצים – הגיע הזמן שתעשו משהו בשביל עצמכם ותלמדו כיצד להתמודד עם הבעיות שמפריעות לכם באופן יעיל ומקדם.

רוצה שניצור איתך קשר?