טיפול פסיכולוגי באינטרנט

טיפול פסיכולוגי באינטרנט

טיפול פסיכולוגי באינטרנט

היתרונות של טיפול פסיכולוגי באינטרנט

לאור הצורך שעלה בתקופה האחרונה בשל מגפת הקורונה והסגר שהוטל עלינו, גם מכון פסגות מתאים את שירותיו ולאחרונה החל להציע גם טיפול פסיכולוגי באינטרנט. אם אתם מעוניינים להתחיל טיפול אולם אין באפשרותכם לצאת מהבית או שמסיבות אחרות מתאים לכם יותר טיפול מקוון, סוף סוף עומדת לרשותכם האפשרות לקיים את הטיפול בדרך שהכי מתאימה לכם.

טיפול מקוון – לא רק בסגר

בחודשים האחרונים, פעילויות שגרתיות רבות שהתרגלנו לקחת בהן חלק מחוץ לבית, החלו להתקיים במתכונת מקוונת. הלימודים בבתי הספר ובמוסדות האקדמיים מתבצעים דרך האינטרנט, רבים מאיתנו עבדו ועדיין עובדים מהבית ובימים של הקפדה על ריחוק חברתי, אפילו מפגשים חברתיים דרך הזום הפכו לאלטרנטיבה הגיונית. כאשר הסגר היה בעיצומו, גם המפגשים הטיפוליים החלו פתאום להתבצע באמצעות שיחות טלפון או וידאו. עם הזמן הותר לקיים מפגשים טיפוליים פנים אל פנים בהתאם להנחיות, אולם רבים גילו שהאפשרות של טיפול דרך האינטרנט עדיין מתאימה להם, גם בימים של שגרה.

למה להתחיל טיפול פסיכולוגי באינטרנט?

אז למה כל כך הרבה אנשים מעדיפים לקיים טיפול מקוון, גם כאשר ניתן להגיע לקליניקה? יש כמה יתרונות שהפכו את המתכונת המקוונת לאפשרות מבוקשת בעת האחרונה. ריכזנו עבורכם כמה מהם:

  • מתאים למטופלים שמעדיפים להשאר בבית – על אף שחלקנו חוזרים אט אט לשגרה, רבים מאיתנו עדיין מקפידים במיוחד על הריחוק החברתי ונשמרים. בין אם הדבר נעשה מטעמי חרדה, השתייכות לקבוצת אוכלוסיה המוגדרת כמצויה בסיכון גבוה או מסיבות אחרות, העובדה היא שישראלים רבים עדיין מעדיפים להשאר בבית. במצב כזה, מתעורר הצורך למצוא פתרונות אשר יאפשרו עדיין לקחת חלק בפעילויות שונות ולשמור על שגרת חיים. טיפול פסיכולוגי באינטרנט מעניק מענה מצוין עבור מי שמעדיפים לא לצאת מהבית.
  • גישה למטפלים מכל הארץ – האפשרות לערוך טיפול פסיכולוגי באינטרנט טומנת בחובה הזדמנות לפנות גם למטפלים שאינם מטפלים באזורים שאינם קרובים אליכם מבחינה גאוגרפית. אם יש לדוגמה מטפל CBT שקיבלתם עליו המלצות רבות ותמיד רציתם להיות מטופלים אצלו, אולם הוא עובד בצפון הארץ בזמן שאתם בכלל מתגוררים במרכז – פתאום זה אפשרי.
  • חיסכון בזמן – לוח זמנים צפוף הוא אחת הסיבות המשמעותיות לכך שאנשים נמנעים מלהתחיל טיפול שהם מעוניינים בו וזקוקים לו. עבור אנשים עסוקים במיוחד, קשה לשלב את זמני הנסיעה, חיפוש החניה וכד’ בשבוע העמוס ממילא. האפשרות של טיפול דרך האינטרנט מתאימה מאוד עבור אנשים כאלה, שכן הם יכולים לנכוח בטיפול מכל מקום שהם בוחרים, ללא הצורך להגיע במיוחד לחדר הטיפול.

דגשים לטיפול מוצלח דרך האינטרנט

גם כאשר מדובר בטיפול שאינו מקוון, יש כמה דברים שכדאי לבדוק לפני שמתחילים. הנה כמה דברים שמומלץ לוודא לפני שתתחילו את הטיפול, על מנת לוודא שהתנאים יהיו מיטביים עבורכם:

  • סביבה מתאימה – כאשר אנו מגיעים לטיפול פנים אל פנים, המטפל אחראי על חדר הטיפול ודואג שהוא יהיה נעים, מאפשר ודיסקרטי. אם הטיפול מתבצע באופן מקוון, האחריות עוברת אל המטופל, ולא כדאי להקל בה ראש. חשוב שתדאגו “להגיע” לטיפול כשאתם נמצאים בחדר שקט, פרטי ונטול הסחות דעת.

שיטת טיפול רלוונטית – אם אתם מתחילים טיפול דרך האינטרנט, חשוב שתוודאו שהטיפול מתבצע בשיטה שאכן ישימה ויעילה גם במתכונת המקוונת. לדוגמה, טיפול CBT יכול להיות רלוונטי גם דרך האינטרנט, בעוד ששיטות כמו EMDR לא בטוח שניתן ליישם באותה מידת הצלחה.

מכון פסגות מציע טיפולי CBT מקוונים שניתנים על ידי מטפלים מנוסים ומקצועיים אשר הוסמכו לטיפול בשיטה. אם אתם מעוניינים להתחיל טיפול דרך האינטרנט, הגיע הזמן להרים את הטלפון ולבדוק האם הטיפול בשיטה יכול להיות רלוונטי בשבילכם. אם כן, מכון פסגות הוא ללא ספק הכתובת.

רוצה שניצור איתך קשר?