סי בי טי לימודים

רוצה שניצור איתך קשר?

  לימודי סי בי טי

  לימודי סי בי טי – לרכוש ארגז כלים טיפוליים

  בתחילתן של שנות השבעים, התפתחה גישה טיפולית חדשה בעולם הפסיכולוגיה – גישת הסי בי טי, או באנגלית – CBT. מאז, לימודי סי בי טי הפכו נפוצים יותר יותר בקרב פסיכולוגים, אנשי חינוך ואפילו אנשים פרטיים. הלימודים מספקים לנו את היכולת להתמודד עם מצבים נפשיים ורגשיים מורכבים ולהביא לתוצאות אפקטיביות בתוך זמן קצר.

  אז מה היא בעצם הייחודיות של לימודי ה-CBT, ובאילו דברים תלמדו לטפל במהלך הלימודים?

  לימודי סי בי טי – מה ה”סוד”?

  מה שמייחד את גישת הסיביטי הוא הצורה הבלתי שגרתית שבה היא מטפלת באנשים. טיפולי CBT נראים שונה לחלוטין מהטיפול הפסיכולוגי הסטנדרטי, זה שאבות הפסיכולוגיה פרויד ויונג פיתחו לפני עשרות שנים.

  ברוב הגישות הפסיכולוגיות הטיפול לא בהכרח שם דגש על אפקטיביות, והוא חסר במטרות ברורות וגם לא מוגבל במספר מפגשים קבוע. כלומר, הטיפול לוקח זמן, הרבה זמן, ואין לדעת אם גם אחרי 50 טיפולים הבעיה הרגשית של המטופל תיפתר או שמא בעיות נוספות יעלו על פני השטח.

  לימודי סי בי טי מספקים לכם יכולת טיפול שונה לחלוטין. במהלך הלימודים, לומדים להגדיר את הבעיה בצורה ברורה, ומשתמשים בכלים טיפוליים רבים כדי לפתור בעיות באופן ממוקד ובתוך זמן קצר יחסית.

  שינוי דפוסי מחשבה

  במהלך הלימודים, תלמדו מתודולוגיות רבות מעולמות שונים בענף הפסיכולוגיה. חלק מהכלים שתרכשו יהיו כלים מהפסיכולוגיה הקוגנטיבית, הסבורה כי הבעיות שלנו נובעות מדפוסי המחשבה שלנו ומתפיסות העולם בהן אנחנו מחזיקים.

  באמצעות טכניקות טיפוליות יעילות, תוכלו להתמודד עם מגוון רחב של דפוסי מחשבה ודרכי תפיסה לא יעילות שפוגעות במטופל. דפוסי המחשבה אותם תוכלו לשנות נקראים לא פעם “Cognitive Distortions”, עיוותים מחשבתיים בתרגום חופשי.

  דפוסי מחשבה כאלו כוללים דברים כמו:

  • Filtering (סינון) – התעלמות מכל הדברים הטובים והחיוביים שיש לאדם בחיים והתמקדות דווקא בדבר השלילי היחיד.
  • קפיצה למסקנות – מצב בו האדם מסיק מסקנות בפזיזות, גם כשאין בידיו ראיות למסקנות אלו, מבלי להתחשב באפשרויות אחרות שיכולות להיות נכונות באותה מידה.
  • פרסנוליזציה – תפיסה של אותו אדם שיש לפעולות שלו השפעה משמעותית על אנשים אחרים או מאורעות חיצוניים (כמו למשל אדם שמאחר למסיבת הפתעה וחושב שרק בגלל זה המסיבה לא מוצלחת).

  בנוסף לכל אלו, לימודי סי בי טי גם ילמדו אותך כיצד לשנות הרגלים לא מועילים, דפוסי התנהגות שפוגעים באדם ולא פעם גם גורמים לאותם דפוסי מחשבה שליליים.

  נפטרים מהרגלים מגונים ורוכשים הרגלים חיוביים

  CBT משמעו Cognitive Behavioral Therapy – טיפול קוגנטיבי התנהגותי. השם נובע משילוב בין גישות מהפסיכולוגיה הקוגניטיבית וגישות מהפסיכולוגיה ההתנהגותית. בהתאם לכך, תלמדו גם להשתמש בטכניקות טיפוליות רבות שמשנות דפוסי התנהגות באופן אפקטיבי מאוד.

  באמצעות למידת כלים שונים מהפסיכולוגיה ההתנהגותית, תוכלו לגרום לשינויים התנהגותיים כמו נטישת הרגלים מגונים שפוגעים באדם ורכישת דפוסי התנהגות חיוביים שיתפסו את מקומם.

  בואו לעבור לימודי סי בי טי ברמה הגבוהה ביותר בארץ במכון פסגות, שמפעיל את תוכנית לימודי ה-CBT היחידה שמתקיימת בשת”פ עם האקדמיה.

  רוצה לשמוע עוד?