לימודי פסיכותרפיה

לימודי פסיכותרפיה

לימודי פסיכותרפיה בשיטת CBT

בשנים האחרונות חדרה לתחום הטיפול הקוגניטיבי- התנהגותי שיטת הטיפול CBT המציעה טכניקות טיפול יעילות ואפקטיביות בטיפול קצר ומהווה פריצת דרך משמעותית בגישה ובתוצאות.

מכון פסגות הוא המוביל בארץ בתחום הכשרת פסיכותרפיסטים ומטפלים בשיטת CBT במסלולי לימוד שונים.

תכנית הלימודים במכון מיועדת למטפלים באומנויות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ויועצים חינוכיים ועוד. מסלול הלימודים הנו איכותי ומקצועי ותורם לכל אחד מהמטפלים הללו כלים חדשניים וממוקדים להם ניסיון קליני רחב ושפה מקצועית דומה.

הלימודים במכון פסגות נעשים באווירה חמה ויחס אישי, התאמת פרוטוקולים טיפוליים ונעשים בחמישה מסלולים: לימודי CBT המיועדים לעובדים סוציאליים. קורס עם דגש על כלים אומנותיים בטיפול, ייעוץ חינוכי המשלב את שיטת CBT, מסלול דו חוגי של פסיכותרפיה קוגניטיבית עם כלים יצירתיים וכן לימודים מקוונים להכשרת מטפלים.

למה שיטת CBT?

שיטת CBT התפתחה בתחילת שנות השבעים. זוהי תרפיה עכשווית הגורסת כי כל אדם יכול לחולל שינוי בחייו באמצעות למידה, יישום ותרגול של מיומנויות חברתיות, שליטה עצמית, פתרון בעיות ועוד. במרכזה של השיטה אמונה כי לכל אדם יש את הכוחות לבצע שינוי ולהעצים את יכולותיו. לעומדת שיטות טיפול אחרות, שיטה זו מתמקדת בהווה ולא בעבר. הוא רק נבחן כדי לחולל את השינוי. באופן זה ניתן “להיפרד” מטראומות עבר ביתר קלות ולחזור לתפקוד מלא.

שיטת CBT מטפלת בסוגים שונים של משברים אישיים, הערכה עצמית נמוכה, חוסר סיפור, קשיים במימוש עצמי, דאגנות יתר, מתח נפשי, דחיינות, פוסט טראומה ועוד.

הטיפול מלווה בין השאר בשאלונים, תצפית לצורך ניתור. בחינת התניות אוטומטיות ומצוקה רגשית.

מהי ההכשרה של פסגות?

לימודי פסיכותרפיה במכון פסגות נעשים בחסות לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. ההכשרה מעניקה כלים והסמכה כמטפלים התנהגותיים קוגניטיביים והתעודה של המכון מוכרת ע”י האגודה הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי.

המכון הנו מהמובילים בארץ בתחום הכשרת מטפלים בשיטת CBT. מדובר על לימודים עם מוניטין רב ובשיתוף פעולה כאמור עם האקדמיה. בית הספר משמש גם קליניקה וזה יתרון רב. בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בשירותים שונים.

תוכנית הלימודים של מכון פסגות היא היחידה בארץ המותאמת עפ”י התמחויות. הלימודים הם במרכז הארץ. המסלול המקוון מתקיים כל יום ו’ בבוקר.

על מכון פסגות

מכון פסגות פועל החל משנת 1989 והנו חלוץ בתחום טיפולי ה-CBT וכן הכשרת מטפלים. בית הספר של המכון פועל משנת 2002 ומאז הכשיר רבבות של מטפלים מקצועיים.

ההתמקדות בטיפול קוגניטיבי התנהגותי נועד כדי להשיג מטרות בטווח קצר וממוקד, אשר מאפשר למטופלים לנהל חיים עצמאיים. היעילות שלו הוכחה מחקרית ועם השנים הוא הפך להעדפה ברורה של ארגון הבריאות העולמי לטיפול באנשים עם פתולוגיה נפשית. גישת CBT יעילה במצבי משבר שונים והיא מספקת מענה רחב ואפקטיבי לטיפול בבעיות בינאישיות במשפחה ובחברה.

רוצה שניצור איתך קשר?