פסיכולוג און ליין

פסיכולוג און ליין

פסיכולוג און ליין

למה כולם מחפשים פסיכולוג און ליין?

בתקופה האחרונה כולנו נדרשים לבצע התאמות על מנת להמשיך לחיות את חיינו באופן נורמאלי ככל האפשר. גם מכון פסגות עושה זאת והחל מהיום, ניתן לקבל דרך המכון טיפול עם פסיכולוג און ליין ולא רק פנים אל פנים.

חיים מקוונים – העתיד כבר כאן

הקורונה שינתה את חיינו. אף אחד מאיתנו לא היה מוטרד מהאפשרות שתצוץ פתאום מגפה עולמית שתעצור את הכלכלה, תשאיר אותנו בבית ותחייב אותנו לחבוש מסכות מחוצה לו, אולם הבלתי ייאמן קרה ואנו חיים בתקופה היסטורית שתיזכר עוד שנים ארוכות. בעוד שנים, כאשר נספר על השנה הזו לנכדינו, אין ספק שהמאפיין הבולט ביותר שנזכיר יהיה הריחוק החברתי. החיים החברתיים שלנו עברו שינוי מקצה לקצה ולפתע, כל מפגש עם אנשים שאינם מתגוררים איתנו הוא כבר לא מובן מאליו.

אין ספק שאף אחד לא חשב שב-2020 צורת התקשורת הנפוצה ביותר תהיה דרך מסכים, אולם הקורונה זירזה את התהליך והיום, שיחות וידאו פרטיות או קבוצתיות הפכו לסטנדרט. פגישות עבודה, הופעות ומפגשים חברתיים נערכים דרך קבע דרך המחשבים וגם כעת, כשאנחנו אחרי הסגר ומותר לצאת מהבית, אנחנו עדיין עושים זאת – התרגלנו. אחד התחומים בהם השינוי הזה הוא משמעותי ביותר הוא ללא ספק תחום הטיפול. היום, פגישות עם פסיכולוג און ליין הן כבר לא מדע בדיוני. זה התחיל כמענה בשעת הסגר, כאשר לא הייתה כל אפשרות אחרת, אולם היום, רבים בוחרים באופן מודע להתחיל טיפול מקוון.

טיפול דרך האינטרנט – לא רק בסגר

אין ספק שלצד רבים שמצאו בטיפולים המקוונים את הפתרון המושלם, יש לא מעט שאינם מבינים מדוע לבחור מרצון באפשרות של טיפול מקוון. אם גם אתם לא מצליחים להבין למה טיפול דרך האינטרנט הופך אט אט כל כך נפוץ ומקוון, הנה כמה מהסיבות הנפוצות ביותר.

אוכלוסיות בסיכון גבוה

לצד מרבית האוכלוסיה אשר חזרה לשגרה פחות או יותר נורמאלית, ישנם רבים אשר נמנעים עדיין מיציאה מהבית. בדרך כלל מדובר באוכלוסיות אשר מסווגות כמצויות בסיכון גבוה ונשמרות מאוד מפני הידבקות בקורונה. עבור אנשים כאלה, אין ברירה אלא להעביר תחומי חיים רבים ככל האפשר למתכונת מקוונת, אשר אינה מצריכה יציאה מהבית. במצב כזה, טיפול מקוון הוא פתרון אידאלי.

חיסכון בזמן ובכסף

בחודשים האחרונים חלק מהאנשים גילו שאחרי כמה שעות בבית הם מתחילים לטפס על הקירות, אולם על אחרים דווקא התחבבה השגרה החדשה. ביצוע מפגשים באופן מקוון חוסך זמני נסיעה וכן עלויות של דלק או שימוש בתחבורה ציבורית, ועל כן יכול להתאים במיוחד לאנשים עסוקים מאוד או כאלה שמנסים לחסוך בכסף.

אנשים עם חרדה חברתית

קיימים לא מעט אנשים אשר מתמודדים עם חרדה חברתית או מצבים דומים. עבורם, מפגש עם מטפל בחדר הטיפול עשוי להיות חוויה מלחיצה מאוד. עבור אנשים המתמודדים עם קשיים כאלה, מפגש עם פסיכולוג און ליין יכול להיות הרבה יותר נוח ונעים, ואפילו להוות תמריץ להתחיל את הטיפול שהם זקוקים לו.

פסיכולוג און ליין – בחרו שיטה מתאימה

אחד הדברים שחשוב לוודא לפני שפונים לטיפול מקוון הוא שיטת הטיפול, שכן לא כל שיטה ניתנת ליישום בצורה מלאה באמצעות טיפול מקוון. אחת משיטות הטיפול הנפוצות והפופולאריות ביותר כיום היא CBT, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ואותה למשל ניתן ליישם בצורה טובה מאוד גם דרך האינטרנט.

אם אתם מחפשים טיפול מקוון בשיטת CBT, אין ספק שכדאי להרים טלפון למכון פסגות, שיכול להפנות אתכם למטפלים מוסמכים בשיטה. היום כבר אין תירוצים; אתם יכולים לפנות לטיפול מקצועי גם דרך האינטרנט, ואולי להתחיל למצוא את השינוי שאתם מייחלים לו.

רוצה שניצור איתך קשר?