פסיכולוג אונליין

פסיכולוג אונליין

פסיכולוג אונליין

קובעים עם פסיכולוג אונליין? זה מה שאתם צריכים לדעת

אם אתם מחפשים פסיכולוג אונליין, מכון פסגות הוא ללא ספק הכתובת בשבילכם. טיפול דרך האינטרנט הוא טיפול לכל דבר ולכן אין שום סיבה שתתפשרו על המקצועיות של המטפל ועל ההכשרה שלו. במכון פסגות תוכלו למצוא מטפלים מנוסים ומוסמכים אשר מתמחים באחת משיטות הטיפול הנפוצה ביותר בעולם כיום, CBT.

טיפים לטיפול מוצלח עם פסיכולוג אונליין

בדיוק כמו שהייתם עושים אילו היה מדובר בטיפול פנים אל פנים רגיל, אם אתם מתחילים טיפול דרך האינטרנט, יש כמה דברים שכדאי לוודא לפני כן.

הדבר הראשון שמומלץ לבדוק הוא המיקום הגאוגרפי של המטפל. רבים מהמטופלים אשר בוחרים להתחיל טיפול מקוון עם פסיכולוג, אינם בודקים היכן ממוקם המטפל שלהם. הרי מה זה משנה כאשר הטיפול מתבצע במתכונת מקוונת? מצד אחד, לפעמים זה חלק מהעניין. יש אנשים שאלמלא הטיפול המקוון, לא היו פונים כלל למטפל שהם בחרו, מכיוון שהפגישות הפיזיות איתו מתרחשות באזור שאינו מספיק קרוב או נגיש עבורם. אין ספק שהאפשרות לקיים טיפול פסיכולוגי דרך האינטרנט מהווה הזדמנות במובן שניתן להיפגש עם מטפלים מכל רחבי הארץ. יחד עם זאת, אם יש סיכוי מבחינתכם שהטיפול כן יעבור בשלב מסוים למתכונת פיזית, חשוב שתבדקו היכן בארץ ממוקם המטפל ושתבחרו מלכתחילה מטפל שיתאפשר לכם להגיע אליו אם תרצו בכך בהמשך.

גם באינטרנט – מקצועיות במקום הראשון

דבר נוסף שכדאי להקדיש לו תשומת לב הוא ההכשרה של המטפל. לדוגמה, אם אתם מעוניינים בטיפול CBT שנפוץ מאוד כיום, עליכם לפנות למטפל שהוכשר לטפל בשיטה זו על ידי מכון מקצועי. כאמור, טיפול מקוון הוא טיפול לכל דבר, ועל המקצועיות של המטפל, כמו בכל טיפול אחר, אסור להתפשר.

כמו כן, לפני שאתם בוחרים מטפל חשוב שתבדקו האם שיטת הטיפול הספציפית מתאימה למתכונת מקוונת. יש שיטות טיפול מסוימות, כמו EMDR למשל, אשר קשה יותר להתאים למתכונת מקוונת. לעומת זאת, גישות טיפוליות כמו CBT יכולות להיות מועילות מאוד גם כאשר המפגשים הטיפוליים מתבצעים עם פסיכולוג אונליין. בכל מקרה, חשוב לוודא זאת לפני שאתם מתחילים את הטיפול. אם יש לכם ספק כיצד הטיפול יועבר דרך האינטרנט, אל תתביישו לשאול כיצד יתבצע המעבר למתכונת מקוונת ואיך הוא ישפיע על הטיפול.

להרגיש בטוחים גם אונליין – האתגרים בטיפול מקוון

עוד משהו שחשוב להיערך אליו מבעוד מועד לפני שאתם נפגשים עם פסיכולוג אונליין הוא כמובן ההתמצאות במערך הטכנולוגי. חשוב להבין מראש באמצעות איזו תוכנה או אפליקציה יתרחש המפגש הטיפולי, ולוודא שהיא קיימת במחשב שלכם. לאחר מכן, ודאו כי אתם יודעים כיצד לתפעל אותה ולהשתמש בה.

אתגר נוסף של טיפול אשר מתבצע במתכונת מקוונת קשור לסביבת הטיפול. כאשר אתם מגיעים לטיפול אצל פסיכולוג, חדר הטיפול מוכן לקראתכם והמטפל דואג ליצור בחדר תנאים מיטביים, אשר יאפשרו לכם להרגיש בטוחים; אולם הסוגייה הזו מאתגרת יותר כאשר אתם נמצאים בבית בזמן הטיפול. כדי שתרגישו בטוחים לשתף את המטופל ולהיפתח, חשוב שתדאגו לסביבה שקטה ונקייה מהסחות דעת. אם אינכם גרים לבד, חשוב שתיידעו את הדיירים הנוספים שאתם נמצאים בטיפול ואף תנעלו את הדלת אם ניתן.

דבר נוסף שכדאי לתת עליו את הדעת הוא נושא הסודיות. בעוד שמפגשים בחדר הטיפול מתרחשים בסביבה סטרילית ומבודדת יחסית, כאשר המפגש מתקיים דרך האינטרנט חשוב לוודא שעדיין זכותכם לסודיות כמטופלים נשמרת. ככל שתרגישו בטוחים, כך יהיה לכם קל יותר גם להיפתח.

המטפלים המומחים של מכון פסגות יסייעו לכם להתמודד עם כל האתגרים, על מנת שתוכלו לדאוג לעצמכם ולהגיע לטיפול גם דרך האינטרנט. אם אתם חושבים על טיפול CBT מקוון, הגיע הזמן להתקשר.

רוצה שניצור איתך קשר?