קורסים ב-CBT

אנחנו גאים להציג לכם מבחר קורסי העשרה מרתקים במסגרת לימודי המשך בחסות מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, שיועברו ע”י סגל מרצים מומחים בתחומם באופן פרונטאלי או מקוון.

הלימודים מיועדים לבוגרי התוכנית ולמטפלים בעלי רקע ב-CBT ומאופיינים בלימודי עומק של נושא או גישה טיפולית המאפשרת ללומדים אותה הכרות מעמיקה בתחום. השנה, לראשונה אנו משיקים מגוון קורסים מקוונים וזאת לאור הניסיון הרב שרכשנו בהוראת מקוונת בתקופת הקורונה. אנו בטוחים כי כל אחד ואחת יוכלו למצוא קורסים מעניינים רלוונטיים מתוך מבחר הקורסים המגוון.

ניתן לבחור קורסים ספציפיים או להצטרף ללימודי שנה ג’ בבית הספר לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית שלנו.

אז מהי הבחירה שלך?

קורסים ב-cbt-סכמה תרפיה

סכמה תרפיה היא גישה טיפולית שהחלה להתפתח בשנות השמונים בארה”ב, ותופסת תאוצה רבה בארץ ובעולם מאז שנות האלפיים. סכמה תרפיה ומציעה מודל אינטגרטיבי לטיפול נפשי.
מתחיל ב-26.2.23

קורסים ב-cbt-DBT

DBT – טיפול דיאלקטי-התנהגותי המשלב תרפיה-התנהגותית עם פסיכולוגיה בודהיסטית ואימון במיומנויות-חיים.
מתחיל ב-16.4.23

איך לשלב את ממד הגוף בטיפול

הבסיס לכל החוויות שלנו הוא הגוף, בקורס נלמד כיצד לעבוד עם עולם פנימי שלם של תחושות שמחכה שנגלה אותו, גם במתח וגם ברגיעה.
מתחיל ב-23.5.23

T.E.A.M. CBT

שיטת TEAM CBT – שיטה אינטגרטיבית ויעילה לטיפול פותחה על ידי ד”ר דייויד ברנס, מחלוצי הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי ומחבר רב המכר “בוחרים להרגיש טוב״
התחיל ב-23.10.22

קורסים ב-cbt-EFT

Emotion Focused Therapy, ישנן הרבה שיטות טיפול שמציעות כלים להתמודד עם רגשות, קשים ותחושות. ייחודיותה של שיטת ה-EFT מתמקדת במגע ישיר ברגש ובלתי אמצעי. הטיפול מכוון להגיע הישר לליבה של רגשות, אפקטים ותחושות.
התחיל ב-10.1.23

קורסים ב-cbt-ACT

ACT היא אחת מגישות הטיפול הבולטות והפופולריות מתוך הדור השלישי ב-CBT. השיטה נמצאה יעילה כטיפול במגוון רחב של הפרעות לרבות חרדה, דיכאון, התמכרויות וכאב.
התחיל ב-22.01.23

להורדת ידיעון כלל קורסי ה-CBT

קורסים קצרים

בנוסף לקורסי ה-CBT/לימודי ההמשך שלנו, אנו מציעים קורסים קצרי מועד לקהל המטפלים בכלל ולמטפלי CBT בפרט. קורסים אלו נותנים מענה בנושאים שונים ונועדו להעשיר את הידע וארגז הכלים הטיפולי

T.E.A.M. CBT

קורס שפותח למען הקניית ידע ושיפור יכולת הדרכתית של מדריכים בראשית דרכם בהדרכת CBT. תוך חיבור לתיאוריה מוכחת ולשיפור מיומנויות.
מתחיל ב-14.12.22

קורסים ב-cbt-מיינדפולנס

בקורס זה נרכוש כלים יישומיים מתוך הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית של תקשורת בין-אישית בין הורה לילד, העברת תוכנית עיצוב התנהגות להורים וויסות רגשות הן של ההורים והן של הילדים.
מתחיל ב-06.01.23

short_courses_memories

בקורס נתמקד בעבודה CBT על הזיכרונות חודרניים. נלמד ונתרגל כלים טיפוליים לעבודה ממוקדת ב: שכתוב הזיכרון, הורדת הזיכרון החודרני, ומחיקת תמונות חודרניות.
מתחיל ב-14.04.23

קורסים ב-cbt-EFT

הקורס יתמקד בהצגת גישת הטיפול התנהגותי קוגניטיבי בטיפול המיני באמצעות הכרת מודלים מרכזיים. מטרת הקורס הינה להעניק למטפלים/ות ידע בסוגיות שכיחות בהתערבויות בטיפול המיני, לצבירת כלים למענה ראשוני בנושא.
מתחיל ב-17.04.23

רוצה שניצור איתך קשר?