קורסים ב-CBT

אנחנו גאים להציג לכם מבחר קורסי העשרה מרתקים במסגרת לימודי המשך בחסות מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, שיועברו ע”י סגל מרצים מומחים בתחומם באופן פרונטאלי או מקוון.

הלימודים מיועדים לבוגרי התוכנית ולמטפלים בעלי רקע ב-CBT ומאופיינים בלימודי עומק של נושא או גישה טיפולית המאפשרת ללומדים אותה הכרות מעמיקה בתחום. השנה, לראשונה אנו משיקים מגוון קורסים מקוונים וזאת לאור הניסיון הרב שרכשנו בהוראת מקוונת בתקופת הקורונה. אנו בטוחים כי כל אחד ואחת יוכלו למצוא קורסים מעניינים רלוונטיים מתוך מבחר הקורסים המגוון.

ניתן לבחור קורסים ספציפיים או להצטרף ללימודי שנה ג’ בבית הספר לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית שלנו.

אז מהי הבחירה שלך?

קורסים ב-cbt מיינדפולנס

מיינדפולנס מאפשר למטפל ולמטופל גם יחד לשהות בהוויה משותפת והדדית של קבלה, אמפטיה, חמלה וסקרנות. יתרה מזאת, כאשר המטפל מפתח בעצמו את איכות מיינדפולנס, ניתן להיעזר בה כדי להפחית ואף למנוע שחיקה נפשית, אישית ומקצועית.

המפגשים יכללו הרצאות תיאורטיות, הדגמת מקרים קליניים, אימון מיינדפולנס ושיתוף.

קראו עוד >>

מה זה CBT

ACT היא אחת מגישות הטיפול הבולטות והפופולריות מתוך הדור השלישי ב-CBT. השיטה נמצאה יעילה כטיפול במגוון רחב של הפרעות לרבות חרדה, דיכאון, התמכרויות וכאב.

קראו עוד >>

טיפול בשיטת CBT

סכמה תרפיה היא גישה טיפולית שהחלה להתפתח בשנות השמונים בארה”ב, ותופסת תאוצה רבה בארץ ובעולם מאז שנות האלפיים. סכמה תרפיה ומציעה מודל אינטגרטיבי לטיפול נפשי.

במהלך הקורס נלמד יחד את הבסיס התיאורטי והמחקרי לסכמה תרפיה, ונתמקד בהתנסות ובתרגול של מגוון הכלים אותם מציעה הגישה. הפגישות יכללו הדגמות חיות, צפייה בסרטים ותרגול של המשתתפים.

קראו עוד >>

קורסים ב-cbt dbt

DBT – טיפול דיאלקטי-התנהגותי המשלב תרפיה-התנהגותית עם פסיכולוגיה בודהיסטית ואימון במיומנויות-חיים

שיטת ה-DBT מיושמת בהצלחה רבה במגוון הולך ומתרחב של הפרעות, עם דגש על קשיים בוויסות-רגשות. בקורס זה נלמד לשלב תרפיה התנהגותית-קוגניטיבית עם ראיית-עולם בודהיסטית ואימון שיטתי במיומנויות-חיים. כמו כן נלמד את התפיסה הדיאלקטית התנהגותית וכיצד ליישב קונפליקטים באמצעות פיתוח מיומנויות של המטופל.

קראו עוד >>

טיפול פסיכולוגי מרחוק

סכמה תרפיה מציעה מודל אינטגרטיבי לטיפול נפשי, היא עושה שימוש רב בטכניקות חוויתיות אותן היא חולקת עם גישות טיפול מבוססות חוויה (כמו גשטאלט ו-EFT).

בוגרי קורס סכמה תרפיה מוזמנים להכנס למסלול הסמכה מטעם ארגון הסכמה העולמי -ISST.

קראו עוד >>

קורסים ב-cbt טיפול ממוקד רגש

Emotion Focused Therapy
קורס חדש המוצע במסגרת גישות ממוקדות רגש של הגל השלישי.

ישנן הרבה שיטות טיפול שמציעות כלים להתמודד עם רגשות, קשים ותחושות. ייחודיותה של שיטת ה-EFT מתמקדת במגע ישיר ברגש ובלתי אמצעי. הטיפול מכוון להגיע הישר לליבה של רגשות, אפקטים ותחושות. המשפט שמאפיין את השיטה והמוטו שלה הינו Change emotions with emotions.
תוספת של ה-EFT ל-CBT הופכת את הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי המקובל, לחוויתי יותר.

קראו עוד >>

קורסים ב-cbt dbt

טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) הינה גישה טיפולית שנחקרה רבות וידועה ביעילותה בעבודה עם מבוגרים, מתבגרים וילדים עם קשיים משמעותיים בויסות הרגשי.
ברחבי העולם הטיפול מיושם במגוון מסגרות ועבור אוכלוסיות שונות. אדפטציה חשובה ונוטעת תקווה היא יישום המיומנויות במסגרת בית הספר עבור תלמידים.

קראו עוד >>

דיכאון תסמינים

Eye Movement Desensitization and Reprocessing = EMDR או בתרגום חופשי- עיבוד מחדש והקהיה שיטתית באמצעות תנועות עיניים, הנה תרפיה חדשנית רבת עצמה.

זוהי שיטת טיפול אינטגרטיבית שנחקרה רבות והוכחה כיעילה בטיפול הן במבוגרים והן בילדים במגוון של תלונות נפשיות הקשורות לטראומה ולחרדה.

קראו עוד >>

רוצה שניצור איתך קשר?