03-5288171 | שד' שאול המלך 8, ת"א
03-5288171 | שד' שאול המלך 8, ת"א
קורס מיינדפולנס2020-07-08T10:20:07+02:00

קורס מיינדפולנס
כלים בהתמודדות עם חרדה ושחיקה

על מיינדפולנס

ב-2016 הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דגמה 3.5 מיליון מועסקים בישראל וגילתה כי כ-46% מהמועסקים בישראל חווים לחץ נפשי או מתח בעבודתם. למחלה של השנים האחרונות יש כבר שם: "תסמונת השחיקה"- והיא כוללת תשישות נפשית ופיזית, תחושה של חוסר תוחלת ולאות מחשבתית.
בעשורים האחרונים נחקרה במאות מחקרים שיטת הקשיבות (Mindfulness) לאימון מנטלי, הפחתת מתח נפשי ושיפור איכות החיים. השיטה נמצאה יעילה בטיפול במגוון רחב של מצבים רפואיים ונפשיים וככלי יעיל להתמודדות עם לחץ, שחיקה ומתח.
טיפולים מבוססי קשיבות יעילים למצבים וקשיים נפשיים כגון חרדה, דיכאון והפרעות אישיות וכטיפול תומך לתחלואות גופניות כדוגמת סכרת, סרטן וכאבים כרוניים. שיטה זו נבדקה ומיושמת בעולם בקרב רופאים ואנשי צוותים רפואיים, בחברות מסחריות גדולות ואף ביחידות עילית בצה"ל ובצבא ארה"ב.
בואו ללמוד מיינדפולנס ולקבל כלים יעילים להתמודדות עם שחיקה, לפתח מיומנויות תקשורת קשובה, אמפטיה, זיהוי והפחתה של דפוסי חשיבה ופעולה אוטומטיים, לתרגל מיינדפולנס וללמוד יישומים אפשריים במסגרת הטיפולית.

למי הקורס מתאים?

הקורס שאורכו 35 שעות אקדמיות, מתאים למטפלים שרוצים להעמיק את ידיעותיהם בטיפול בחרדה ובהפחתת מתח נפשי אצל מטופליהם.

עם מה תצאו בסוף הלימודים?

בסוף הלימודים תדעו לתרגל בצורה בסיסית מיינדפולנס וליישם תרגול במסגרת הטיפולית, תקבלו ארגז כלים להתמודדות עם שחיקה ותצאו עם חוויית העצמה אישית ומיומנויות מפותחות להפחתת דפוסי חשיבה ופעולה אוטומטיים.
המסיימים והעומדים בדרישות הקורס יקבלו תעודה מטעם מכון פסגות ומערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

להורדת ידיעון התוכנית

רוצה שניצור איתך קשר?