03-5288171 | שד' שאול המלך 8, ת"א
03-5288171 | שד' שאול המלך 8, ת"א

האם קיים בארץ תואר CBT?

בישראל לא קיים תואר CBT בכלל ובפרט תואר שני ב-CBT.

קיימים לימודי תעודה ב-CBT במגוון רמות והיקפים, החל מהשתלמויות של מספר שעות בודדות דרך סמינרים מרוכזים ועד בתי ספר לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית דו/תלת שנתיים.

מכון פסגות מלמד CBT ברמה הגבוה ביותר הקיימת היום בישראל – בית ספר לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית . בית הספר ל-CBT פועל בשיתוף פעולה עם המחלקה לחינוך ולפסיכולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה ובחסות מערך לימודי החוץ שלהם.

הייחודיות של בית ספר לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית של מכון פסגות והאוניברסיטה הפתוחה הינו השילוב שבין מכון קליני טיפולי העוסק ב"עבודת הקודש" עצמה לבין האקדמיה והסטנדרטים הלימודיים הגבוהים שלה.

למה דווקא לימודי CBT?

ביה"ס ל-CBT הוקם בשנת 2002 במטרה ללמד את אוכלוסיית המטפלים את רזי ה-CBT. מטרתנו הינה להכשיר את מטפלי העתיד בצורה הטובה, המקצועית, החווייתית והמקיפה ביותר. משנה לשנה אנו מבצעים שינויים במסלול הלימודים אשר מטרתם אחת – שיפור מתמיד של ביה"ס ל-CBT שלנו. זאת אנו עושים על מנת לספק לימודי תעודה ב-CBT ברמה שתהיה שוות ערך (לפחות) לתואר שני ב-CBT.

מדוע, אם כך אנו לא מפעילים מסלול לימודים לתואר שני ב-CBT, במקום לימודי תעודה? תואר ב-CBT אכן קיים במספר מדינות ברחבי העולם, אך בישראל הרמה אשר שוות ערך לתואר שני ב-CBT הינה לימודי פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית. מסיבה זו הקמנו את ביה"ס בצורה המקצועית ביותר. במשך 15 שנות פעילותינו פגשנו בחוגים המקצועיים ואף שיתפנו פעולה עם בוגרים רבים של ביה"ס שלנו – וזוהי גאווה רבה עבורנו, ההורים הגאים; אנו עדים לצמיחה המקצועית של בוגרינו, לתרומה הרבה של מסלול הלימודים עבורם ולהצלחות הטיפוליות הרבות שהם חווים, החל משלבי הלימוד הראשוניים וההססניים ועד להצלחתם בתחום טיפול ה-CBT.

מהם תנאי הקבלה?

כיאה לבי"ס לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית אשר מכשיר אנשי מקצוע בצורה הטובה ביותר, הקבלה מותנת בראיון קבלה. מטרת הראיון כפולה: בדיקת התאמת התלמיד למסלול בד בבד עם בדיקת התאמת המסלול לתלמיד. בראיון תוכלו לקבל מידע נוסף על מסלול הלימודים, היקפו, דרישותיו וכל מידע נוסף רלוונטי. המטרה הינה לצייר יחדיו, המראיין והמרואיין, תמונה מדויקת של מסלול הלימודים. אנו מאמינים כי הצלחת התלמידים היא הצלחותינו, ולכן חשיבות הראיון לא תסולא בפז.

אם המידע הנ"ל גורם לך לרצות לשמוע יותר, להעמיק ברזי ה-CBT ובתוכנית הלימודים שלנו – נשמח לעשות זאת! אנו זמינים בטלפון 03-5288171 .

בברכה,

מכון פסגות , בית ספר לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית.

2017-08-21T06:53:57+02:00קטגוריות: בלוג|