הדרכת הורים

בעקבות הניסיון העשיר שצברנו במהלך שלושה עשורים לפעילות מכון פסגות, המטפל ומכשיר מאות מטופלים ובוגרים מכל רחבי הארץ בשיטת CBT , אנו יודעים כי פתרון של משבר הפוקד את אחד מבני המשפחה משפיע על המשפחה כולה. פעמים רבות אנו פוגשים את ההורים כחלק מטיפול בילד, מתבגר, צעיר או הסובל מבעיות נפשיות כרוניות, במטרה לאפשר להם ללמוד תקשורת נכונה ומכילה, להבין את הטריגרים והסימפטומים שגורמים ליקירם למצוקה ולציידם בארגז כלים אפקטיבי, המאפשר להשיב לבית את השקט ואת ההרמוניה ולפעול בצורה נכונה בעת משבר. עזרה זו נקראת הדרכת הורים.

יתרונות הדרכת הורים בגישת CBT

הדרכת הורים מתאימה לכל משפחה המתמודדת עם קשיי תקשורת או שאחד מפרטיה מתמודד עם קושי, בעיה רגשית או בעיה נפשית. במסגרת הדרכת הורים אנו שמים דגש על הפן החינוכי, התמודדות יומיומית עם הילדים ומלמדים את ההורים כיצד לזהות משבר עוד בטרם עת ומהי הדרך הנכונה לתקשורת מכילה ואמפתית לצד התמודדות בעת הצורך ואימוץ של דרכי התנהגות יעילים.
הדרכת הורים יעילה בטיפול בילדים בעלי קשיים חברתיים, הפרעות קשב וריכוז או פגיעה בוויסות הרגשי. הן מוכחות כיעילות במקרים בהם קיימים קשיים בתקשורת ומכך ירידה בתפקוד, בעיות התנהגות או אי-מימוש של הפוטנציאל האישי. היתרון בהדרכות הוא משך הזמן הקצר שמאפשר להורים לרכוש סט כלים מבוסס מחקרית לשיפור התקשורת בבית, יצירה והידוק של הקשרים בין חברי המשפחה, זיהוי סימני החמרה במקרה של בעיות נפשיות או משברים, פיתוח יכולת הכלה ומתן מענה הולם במקרה הצורך לצד מניעת התלקחות של משברים נוספים.

מתי אנו זקוקים להדרכת הורים?

אנו יודעים כי גם כאשר נקודת המוצא לטיפול היא הורים מודעים, שחוו וצברו ניסיון עשיר בהתמודדות עם ילדיהם, לעיתים ניתן לשפר את התקשורת ולפתור בעיות התנהגותיות על ידי תצפית חיצונית ובחינת הסיטואציות בסט אמפירי מחקרי. כך נוכל להציב גבולות טוב יותר, לבסס סדר יום מובנה, שיאפשר לכל אחד מבני המשפחה למצות את הפוטנציאל האישי ויימנע מצבים של עומס יתר על אחד מבני המשפחה, לשפר את התקשורת ולוודא כי תקבלו את הסיוע שמגיע לכם בהתמודדות עם מערכות מוסדיות, דוגמת מערכת החינוך, ביטוח לאומי וכדומה. בנוסף לכך, בהדרכת הורים נצייד אתכם בכלים מקצועיים המאפשרים להתמודד עם משברים נפשיים של אחד מבני המשפחה, העלול לנוע בין מצבי רוח משתנים ולעורר אי יציבות בבית בעקבות השינויים המהירים. כל אלו יתנו בידיכם את הכלים להתמודד עם כל משבר וליהנות מאיכות חיים חדשה בבית ובחייכם האישיים.

מרגישים פגיעה במרקם המשפחתי?
רוצים לעזור ולא יודעים איך?
קחו את המשפחה בידיים – פנו אלינו לטיפול עם תוצאות מוכחות!

לייעוץ טלפוני חינמי חייגו למטפלים המשפחתיים שלנו
בטל' – 03-5288171

רוצה שניצור איתך קשר?