טיפול CBT בילדים

העובדה היא, שילדים רבים זקוקים לטיפול פסיכולוגי. חשובה מכך היא העובדה שהורים שדואגים לספק לילד טיפול CBT הולם ומקצועי, יחסכו מילדיהם אינספור קשיים עתידיים, תסכולים וגם טיפולים.

טיפול CBT בילדים האתגרים והדרך

yeutz_lp_mobile

שיטת הCBT לילדים

טיפול פסיכולוגי בילדים מצריך עמידה מול אתגרים רבים. גיל הילדות הינו תקופה קריטית בהתפתחות הילד, שחוויותיה והשלכותיה לטוב ולרע משפיעות על אושרו והצלחתו בהמשך חייו כבוגר. בגיל הילדות מתהוות דרכי חשיבה ותגובה, מתפתחים תחומי עניין ומוטיבציות, ערך העצמי, נחישות והתמדה ויכולת לראות תמונה כוללת ומאוזנת של הדברים. ניצול היכולות המולדות הללו בעתיד תלוי בעיקר בבריאות הנפשית של הילד ובתפקודו התקין בהווה. כל עכבה עלולה להשפיע לטווח הארוך, וטיפול שיידחה לעתיד יתבע מאמצים גדולים לאין שיעור. טיפול מוקדם בילדים מאפשר התמודדות יעילה עם הקשיים ועם שינויי ההתפתחות בצורה מהירה ויעילה יותר.

הטיפול המוקדם – מונע בעיות בעתיד

הרגע בו הורה מזהה אצל ילדו קושי רגשי, הוא בדיוק אותו הרגע בו צריך לטפל בקושי הזה. טיפול פסיכולוגי בילדים מומלץ להתחיל ללא דיחוי עם זיהוי של קושי או בעיה – אין מה לחכות. רוב הבעיות הרגשיות אצל ילדים אינן נעלמות באורח פלא, אלא גדלות ומחמירות עם הזמן. ללא טיפול הולם הקשיים יימשכו אל שנות הבגרות, ולרוב יביאו להתפתחות הפרעות נוספות, ואף לפגיעה בהתפתחות התקינה של הילד המתבגר בתחומי חיים רבים.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים עקרונות טיפוליים

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים

שיתוף פעולה הורי – הבסיס לטיפול CBT מוצלח

מטבע הדברים, ילדים אינם מגיעים לטיפול מיוזמתם. לרוב הם אפילו אינם מודעים לבעיותיהם. ההורים הם אלה שמזהים בעיה כלשהי ובעקבות זאת מביאים את הילד לטיפול. להורים יש תפקיד משמעותי בזיהוי הבעיות, בהחלטה מה מצריך טיפול ומה יחלוף עם הזמן, ובהבאת הילד לטיפול במידת הצורך. בדרך כלל ובעיקר כשמדובר בילד צעיר, העבודה הטיפולית נעשית בשיתוף פעולה עם ההורים, הממלאים תפקיד חשוב בטיפול ובהשקעת המאמצים הנחוצים כדי להעניק לילדיהם עתיד מוצלח ככל האפשר.

הטיפול בילדים בפסגות

כמו כל הטיפולים הניתנים בפסגות, גם טיפול BCT לילדים הינו קוגניטיבי התנהגותי בשיטת ה-CBT. למטפלים שלנו יש גישה ייחודית וניסיון רב בעבודה עם ילדים. כגודל האתגר של מעורבות טיפולית בגיל צעיר, כך גם גודל הסיפוק בראיית התוצאות המהירות, ובידיעה שהן עשויות להשפיע על כל מהלך חייו של הילד כאדם בוגר.

מזהים בעיה אצל ילדכם? אל תחכו שהיא תגדל
פנו אלינו היום ומנעו ממנו תסכולים לאורך חייו
האחריות היא שלכם – הפתרונות הם שלנו

לייעוץ טלפוני חינמי חייגו – 03-5288171

רוצה שניצור איתך קשר?

  מוצרים קשורים

  book_ledaber_cbt

  לדבר CBT עם הורים וילדים – מדריך למטפל ההתנהגותי קוגנטיבי

  99 ש״ח במקום 138 ש”ח

  book_kaftor_haor

  כפתור האור של סבא ג’מיקו

  69 ש״ח במקום 88 ש”ח

  book_CBT_children

  טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בילדים עקרונות טיפוליים

  109 ש״ח במקום 134 ש”ח