טיפול זוגי CBT

הזוגיות יכולה לגרום לאושר או לאומללות. היא עלולה להיות נטל, אך באותה מידה עשויה להוות כוח ומשאב, שמאפשר התפתחות אדירה בחיים. הטיפול הזוגי נועד לסייע לבני הזוג לעבור מהצד האפל של הזוגיות אל הצד המאיר והפורח שלה.

Tipul_zoogi

שלבים ומשברים בחיי הזוגיות

הקשיים והזעזועים שפוקדים את חיי הזוגיות עלולים להופיע בכל שלב בחיים – בתחילת הנישואין, לאחר הולדת ילד ראשון, בעקבות מחלה שפוגעת בתפקודו של אחד מבני הזוג, לאחר פיטורין מהעבודה, בתקופות מעבר כמו יציאה לגמלאות, כשהילדים עוזבים את הבית, כשאחד מבני הזוג או שניהם חווים אובדן של אדם קרוב, ועוד.

בכל שלב ניתן להיעזר בטיפול זוגי CBT על מנת לשפר את התקשורת הבינאישית, ולשנות תפקידים, תפישות ואמונות לנוכח מציאות חדשה שהתרקמה.

הדינמיקה של הזוגיות

רוב הזוגות מתחילים את הקשר ביניהם כשהם אפופים בתחושות של התאהבות, התרוממות רוח ומשיכה עזה. בהמשך הם עוברים לשלב האהבה, שבו כל אחד מגלה את היתרונות והחסרונות של בן/בת הזוג. יש כאלה שמחליטים שהיתרונות עולים על החסרונות, והם מתגמשים ומכילים את הטוב ואת הרע, לעיתים בהשלמה ולעיתים בלית ברירה. יש כאלה שמאמינים שניתן “לתקן” את בן הזוג, וניסיונות התיקון שלהם עלולים לערער את היציבות ביחסים. יש גם כאלה שנוטים לחפש פתרון קסם בשינויים אובייקטיביים כמו “אם רק ייוולד לנו ילד… אם רק נעבור דירה…” בדרך כלל שינוי כזה, שאינו מטפל במערכת היחסים עצמה, אינו פותר את הקשיים הזוגיים, ולפעמים אף מחריף אותם.

מחפשים פתרון אמיתי? טיפול זוגי בשיטת cbt הוא ניסיון אמיתי למציאתו. יש בו נכונות, יש בו התחייבות ויש בו השקעה – לכן יש לו סיכויים גבוהים להצלחה.

טיפול זוגי CBT בפסגות

טיפול זוגי בפסגות נעשה בשיטת ה-CBT. זהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי שמסייע לזוגות רבים לסיים משברים בהצלחה, ומאפשר לכל אחד מבני הזוג ליהנות מפריחה אישית בתוך המסגרת הזוגית ומחוצה לה.

לנו, כמטפלים מקצועיים, טיפול זוגי מציב אתגר גדול, אך למרות הקושי – הסיפוק מהתוצאות עצום. אין דבר שישווה להצלתה של זוגיות, להפסקה של סבל מיותר בזוגיות, ולהוקרה שמביעים בני זוג כתוצאה מכך שחייהם השתנו לטובה, ושההרמוניה המחודשת ביניהם נושאת הבטחה לעתיד משותף מלא אושר.

כואב לכם בזוגיות? בואו לטפל בכך מיד!
טיפול זוגי בפסגות עשוי לשנות את חייכם

לייעוץ טלפוני חינמי חייגו – 03-5288171
מכון פסגות – הבית של ה-CBT בישראל!

רוצה שניצור איתך קשר?