03-5288171 | שד' שאול המלך 8, ת"א
03-5288171 | שד' שאול המלך 8, ת"א
לימודי CBT2020-05-04T07:32:58+02:00
Loading...

CBT-ARTS: לטפל באמנויות

CBT-ARTS: טיפול באמנות לאמנויות וזה דבר ידוע, יש כוח מרפא. השילוב של האמנויות בעבודה הטיפולית הולך ותופס מקום מרכזי בעולם הטיפול במגוון דרכים ישירות ועקיפות. הכירו את תכנית "CBT-ARTS" מבית מכון פסגות, תכנית שעושה שימוש בכוח החיובי של טיפול [...]

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בדיכאון אצל מתבגרים עם הפרעת קשב

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בדיכאון אצל מתבגרים עם הפרעת קשב טיפול קוגניטיבי התנהגותי בדיכאון אצל מתבגרים עם הפרעת קשב / היפראקטיביות ADHD , הנמצאים בסיכון מוגבר לחוות סימפטומים של דיכאון בילדות ובגיל ההתבגרות. ה- CBT הינו טיפול התנהגותי קוגניטיבי ממוקד [...]

טיפול התנהגותי קוגניטיבי בדיכאון אצל ילדים ומתבגרים

טיפול התנהגותי קוגניטיבי בדיכאון אצל ילדים ומתבגרים טיפול התנהגותי קוגניטיבי בדיכאון אצל ילדים ובני נוער, נעזר במערך המשפחתי. המשפחה נערכת לתמוך בילדם המדוכא ולהפחית את הביקורתיות כלפיו. במהלך הטיפול המשפחה מקבלת הנחיות לשיפור התקשורת עם הסובל ומקבלת סיוע בפתרון [...]

טיפול קוגניטיבי בהפרעת דחק פוסט טראומטית – PTSD

טיפול קוגנטיבי בהפרעת דחק פוסט טראומטית PTSD טיפול קוגנטיבי בהפרעת דחק פוסט טראומטית PTSD . חווית הטראומה שעובר על אדם יכולה להתפרץ גם מספר שנים לאחר האירוע. טריגרים כמו לחץ, מצבי סיכון קיומיים וחוויות אינטנסיביות, יכולים לגרום להתפרצות של [...]

מה הם לימודי CBT?

בעשורים האחרונים, נכנסו אל עולם הפסיכולוגיה שיטות טיפול חדשות שמטרתן לספק יעילות גבוהה בפתרון בעיות, בתוך זמן קצר. בשונה מהטיפול הפסיכולוגי שכולנו מכירים שכולל פגישות שחסרות מטרה מוגדרת וכוללות הרבה שיח ונבירה במעמקי הנפש, גישת ה-CBT מציעה טיפול קצת אחר.

במאמר הבא, נדבר על מה זה CBT ועל מה זה בעצם אומר ללמוד CBT.

לימודי CBT – ללמוד ליצור שינוי אמיתי

Cognitive Behavioral Therapy, או בעברית, טיפול קוגנטיבי התנהגותי, הוא למעשה תחום שלם שכולל שיטות טיפול פסיכולוגי רבות. המשותף לכל אותן שיטות הוא שהן מתבססות על הכלאה בין גישות טיפוליות מהפסיכולוגיה ההתנהגותית לבין גישות טיפוליות מהפסיכולוגיה הקוגנטיבית.

כראוי לגישה המשלבת בין שתי הגישות השונות, במהלך לימודי CBT לומדים לשלב בין שיטות טיפול המאפשרות לבצע שינוי מחשבתי אצל המטופל או המטופלת, ובמקביל לחולל גם שינוי התנהגותי.

לימדו לשנות דפוסי מחשבה

מי שסיים לימודי CBT בהצלחה יודע לאתר את דפוסי המחשבה שגורמים לקשיים הרגשיים או הנפשיים של המטופל, ולטפל בדברים אלו באופן ישיר.

גישת ה-CBT מאפשרת זיהוי דפוסי מחשבה לא מועילים הגורמים למטופל או המטופלת לראות את המציאות בצורה שפוגעת בו או גורמת לרגשות שונים כמו חרדה, דיכאון, פוביה ועוד. לאחר זיהוי דפוסי מחשבה ותפיסות מציאות לא מועילות, השיטה משתמשת בכלים טיפוליים רבים כמו שאלונים ופעילויות המאפשרים למטופל להשתמש בדפוסי מחשבה חלופיים, חיוביים יותר.

למשל, מטופל שחווה חרדה בכל פעם שמישהו לא מסכים איתו על נושא מסויים כי הוא מפרש את אי ההסכמה כתקיפה אישית, ילמד לפרש סיטואציות דומות בצורה שונה המאפשרת לו לקיים דיון רגיל ולא להיפגע אישית מחוסר ההסכמה שמובע כלפיו.

לא הכל בראש – שינוי התנהגותי

שיטת ה-CBT סבורה כי יש קשר בין דפוסי המחשבה שלנו לבין דפוסי ההתנהגות שלנו, ושבשביל ליצור שינוי אמיתי לטווח ארוך יש לשנות גם את אלו וגם את אלו. הרי מעבר לתפיסות שלנו, קיימת גם ההתנהגות שלנו בפועל – וגם היא משפיעה על המציאות וגם כמובן, על איך שאנחנו חושבים ומרגישים.

באמצעות כלים טיפוליים שונים ומגוונים, שיטת ה-CBT מאפשרת להיפטר מדפוסי התנהגות והרגלים לא יעילים או לא בריאים שפוגעים באדם, באופן ישיר או בעקיפין. אך למעשה, ההרגלים השליליים לא רק נעלמים – את מקומם תופסים דפוסי התנהגות חיוביים הנלמדים במהלך טיפול ה-CBT.

לימודי ה-CBT מספקים כלים פרקטיים לשינוי דפוסים התנהגותיים, שכוללים גם "גמילה" מהרגלים לא טובים וגם לימוד דפוסים התנהגותיים חיוביים.

למה דווקא פסגות?

מכללת פסגות מספקת לימודי CBT ברמה הגבוהה ביותר ומאפשרת לאנשי מקצוע ממקצועות טיפוליים וחינוכיים לרכוש את הכלים הטיפוליים שהם צריכים כדי לעשות את העבודה שלהם טוב יותר. בנוסף, המכללה מאפשרת גם למי שלא עוסק בתחומים טיפוליים לבוא וללמוד את הכלים האלו, מתוך הבנה שהם עשויים להיות יעילים עבור כל אחד ואחת מאיתנו.

בפסגות, תעברו לימודי CBT עם סגל מרצים מנוסה ומקצועי במכון טיפולי אמיתי – הכי פרקטי, הכי מקצועי, הכי איכותי.