אודות בית הספר לפסיכותרפיה של מכון פסגות

מכון פסגות הוקם בשנת 1989 על מנת לתת מענה רגשי וטיפולי לקהל הרחב, והיה לחלוץ בתחום הטיפול ההתנהגותי הקוגניטיבי (CBT). בשנת 2002 הקמנו את בית הספר לפסיכותרפיה של מכון פסגות, ומאז הכשרנו דורות של מטפלים מקצועיים בלימודי CBT.

מדוע בחרנו להתמקד בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT)?

הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי מיועד להשיג מטרות ברורות, ומאפשר לפרט לנהל חיים עצמאיים נטולי מגבלות נפשיות. יעילותו של הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי מוכח מחקרית, ואנו רואים את התוצאות בעבודה עם המטופלים שלנו.

עם השנים הטיפול הפך למועדף על ידי ארגון הבריאות העולמי לטיפול באנשים הסובלים מפתולוגיה נפשית, ומחקרים חדשים המשיכו להוכיח כי שיטת ה-CBT יעילה במצבים רפואיים, בהתמודדות עם מצבי משבר, התמודדות עם מצבים נורמטיביים ופתרון בעיות בינאישיות ברמת המשפחה והחברה.

לאור כל זאת, ולצד ביקוש מקהילת המטפלים להתמקצע בתחום, התחלנו בהכשרת מטפלי CBT במכון פסגות. נכון להיום, מכון פסגות בחסות מערך לימודי החות של האוניברסיטה הפתוחה מציעים מגוון תכניות לימוד ע״פ שיטת ה-CBT, המותאמות לפרופסיות שונות, מתוך הרצון לאפשר למטפלים להתפתח אישית ומקצועית, במסגרת העבודה הציבורית או בפרקטיקה הפרטית.

הקמת המכון להכשרת מטפלים

הודות לניסיון הקליני בטיפול שנצבר מאז הקמת המכון ב-1989, ב-2002 הוקמה “שלוחת מכון פסגות” של האוניברסיטה העברית, בה שני מחזורים של בוגרים רכשו תחת הנהלתנו והכשרתנו את מיומנויות הפסיכותרפיה האינטגרטיבית, בהתמחות עפ”י הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית.

בשנת 2004, “שלוחת אוניברסיטת דרבי” חברה אלינו ופתחה תחת ניהול מכון פסגות, מסלול ללימודי מוסמך באישור המל”ג בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. התכנית הכשירה 5 מחזורי מוסמכים נוספים.

מאז שנת 2011 מכון פסגות פועל בחסות מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, וממשיך להכשיר מטפלי CBT מובילים בתחומם. אנחנו מזמינים אתכם, מטפלים מפרופסיות שונות, להצטרף להכשרה כמטפלי CBT במסלול ייחודי לכם.

לימודי פסיכותרפיה דו-שנתיים

הניסיון שרכשנו עם השנים בפיתוח, הקמה וניהול תכניות, כמו גם למידה מעמיקה של הכשרות CBT מתקדמות, הביא לפיתוח תכניות הכשרת CBT ממוקדות פרופסיה. מכון פסגות הוא המסגרת היחידה בארץ המקיימת את המגמה העולמית של לימודים לפי פרופסיות:

 • “סי. בי. עו”ס” – לימודי CBT לעובדים סוציאליים
  לימודים המקנים כלים ייחודיים ע”פ הגישה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT) לצד הגישה הרב-היבטית להבנת מצבים בעייתיים: נורמטיביים, התפתחותיים ו/או פתולוגיים של הפרט וסביבתו.
 • “סי. בי. טי. ארטס” – לימודי CBT למטפלים באמנויות
  לימודים המקנים כלים לטיפול בהפרעות שכיחות ע״פ גישת ה-CBT בשילוב עם טכניקות מתחומי אמנות מגוונים.
 • “שיא ביעוץ” – CBT ליועצים ופסיכולוגים חינוכיים
  לימודים המשלבים בין הגישה הקוגניטיבית התנהגותית והגישה החינוכית, שילוב שני התחומים יאפשר טיפול יעיל בהפרעות רגשיות והתנהגותיות שכיחות וכן בנושאים רלוונטיים לעבודת השדה.
 • “CBT יצירתי” – למטפלים יצירתיים
  לימודים המשלבים בין הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית לכלי היצירה והמשחק.
 • “CBT גוף ונפש” – למטפלים באמנויות, מרפאים בעיסוק וקלינאי תקשורת
  מסלול הכשרה מקוון
 • “CBT מקוון רגש” – הכשרת CBT למטפלים
  מסלול הכשרה מקוון

להגשת מועמדות

קורסים אינטגרטיבים ב-CBT

תכנית הגל השלישי ב-CBT, מבחר קורסים קצרים ומעשירים המיועדים לבוגרי התכניות הדו-שנתיות שלנו ולמטפלים בעלי רקע ב-CBT. הלימודים מאופיינים בלימודי עומק של נושא או גישה טיפולית המאפשרת ללומדים אותה הכרות מעמיקה בתחום. אלה הקורסים שלנו:

 • תכנית הכשרה ב-T.E.A.M CBTן(2+LEVEL 1)
  שיטה אינטגרטיבית ויעילה לטיפול.
 • טיפול ממוקד רגש EFT
  שיטת ה-EFT מתמקדת במגע ישיר ברגש ובלתי אמצעי. הטיפול מכוון להגיע הישר לליבה של רגשות, אפקטים ותחושות.
 • טיפול ב-ACT תרפיית קבלה ומחוייבות
  ACT היא אחת מגישות הטיפול הבולטות והפופולריות מתוך הדור השלישי ב-CBT.
 • טיפול בגישת סכמה תרפיה
  סכמה תרפיה ומציעה מודל אינטגרטיבי לטיפול נפשי.
 • טיפול דיאלקטי התנהגותי – DBT
  DBT – טיפול דיאלקטי-התנהגותי המשלב תרפיה-התנהגותית עם פסיכולוגיה בודהיסטית ואימון במיומנויות-חיים.
 • איך לשלב את ממד הגוף בטיפול
  עבודה עם עולם פנימי שלם של תחושות, במתח וברגיעה.

רוצה שניצור איתך קשר?