קורסים ב-CBT

אנחנו גאים להציג לכם מבחר קורסי העשרה מרתקים במסגרת לימודי המשך בחסות מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, שיועברו ע”י סגל מרצים מומחים בתחומם באופן פרונטאלי או מקוון.

הלימודים מיועדים לבוגרי התוכנית ולמטפלים בעלי רקע ב-CBT ומאופיינים בלימודי עומק של נושא או גישה טיפולית המאפשרת ללומדים אותה הכרות מעמיקה בתחום. השנה, לראשונה אנו משיקים מגוון קורסים מקוונים וזאת לאור הניסיון הרב שרכשנו בהוראת מקוונת בתקופת הקורונה. אנו בטוחים כי כל אחד ואחת יוכלו למצוא קורסים מעניינים רלוונטיים מתוך מבחר הקורסים המגוון.

ניתן לבחור קורסים ספציפיים או להצטרף ללימודי שנה ג’ בבית הספר לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית שלנו.

אז מהי הבחירה שלך?

קורסים ב-cbt-ACT
טיפול ב-ACT תרפיית קבלה ומחוייבות

ACT היא אחת מגישות הטיפול הבולטות והפופולריות מתוך הדור השלישי ב-CBT. השיטה נמצאה יעילה כטיפול במגוון רחב של הפרעות לרבות חרדה, דיכאון, התמכרויות וכאב.
מתחיל ב-21.11.21

קורסים ב-cbt-סכמה תרפיה
טיפול בגישת סכמה תרפיה

סכמה תרפיה היא גישה טיפולית שהחלה להתפתח בשנות השמונים בארה”ב, ותופסת תאוצה רבה בארץ ובעולם מאז שנות האלפיים. סכמה תרפיה ומציעה מודל אינטגרטיבי לטיפול נפשי.
מתחיל ב-9.1.22

קורסים ב-cbt-DBT
טיפול דיאלקטי התנהגותי – DBT

DBT – טיפול דיאלקטי-התנהגותי המשלב תרפיה-התנהגותית עם פסיכולוגיה בודהיסטית ואימון במיומנויות-חיים.
מתחיל ב-20.2.22

קורסים ב-cbt-סכמה תרפיה קורס הסמכה מתקדם
סכמה תרפיה קורס מתקדם להסמכה

סכמה תרפיה מציעה מודל אינטגרטיבי לטיפול נפשי, היא עושה שימוש רב בטכניקות חוויתיות אותן היא חולקת עם גישות טיפול מבוססות חוויה (כמו גשטאלט ו-EFT).
מתחיל ב-10.4.22

קורסים ב-cbt-EFT
טיפול ממוקד רגש EFT

Emotion Focused Therapy, ישנן הרבה שיטות טיפול שמציעות כלים להתמודד עם רגשות, קשים ותחושות. ייחודיותה של שיטת ה-EFT מתמקדת במגע ישיר ברגש ובלתי אמצעי. הטיפול מכוון להגיע הישר לליבה של רגשות, אפקטים ותחושות.
מתחיל ב-29.4.22

קורסים ב-cbt-EMDR
טיפול אינטגרטיבי בגישת EMDR – שלב 1

Eye Movement Desensitization and Reprocessing = EMDR או בתרגום חופשי- עיבוד מחדש והקהיה שיטתית באמצעות תנועות עיניים, הינה תרפיה חדשנית רבת עצמה. זוהי שיטת טיפול אינטגרטיבית שנחקרה רבות והוכחה כיעילה בטיפול הן במבוגרים והן בילדים במגוון של תלונות נפשיות הקשורות לטראומה ולחרדה.
מתחיל ב-8.5.22

קורסים ב-cbt-DBT עולם החינוך
טיפול דיאלקטי התנהגותי – ישום מיומנויות DBT בעולם החינוך

טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) הינה גישה טיפולית שנחקרה רבות וידועה ביעילותה בעבודה עם מבוגרים, מתבגרים וילדים עם קשיים משמעותיים בויסות הרגשי. ברחבי העולם הטיפול מיושם במגוון מסגרות ועבור אוכלוסיות שונות.
מתחיל ב-15.5.22

קורסים ב-cbt-מיינדפולנס
טיפול באמצעות מיינדפולנס וחמלה

במיינדפולנס אנחנו מתרגלים איך להיות בקשיבות, בתשומת לב, בכל רגע עם כוונה וללא שיפוטיות. נלמד איך להסדיר את הקשב ולהכיר את תחושות הגוף כדי להסדיר גם את הרגשות, המחשבות והפעולות שלנו ולא להגיב מתוך ההרגל ובכך לחיות חיים משמעותיים.
התחיל ב-3.10.21

להורדת ידיעון הקורסים

רוצה שניצור איתך קשר?