פסגות קרוב לבית

במכון פסגות אנו מודעים לחשיבות של טיפול מהיר וזמין בעת משבר או קושי, ולכן פיתחנו עבורכם מערכת ארצית של מטפלים בגישת CBT, המאפשרת ליהנות מטיפול נגיש וקרוב לבית. במכון מעמידים לרשותכם עשרות מטפלי פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית, העובדים בהתאם לסטנדרטים המקצועיים והגבוהים ביותר. ההיכרות האישית שלנו עם המטפלים מאפשרת לנו לשדך בהצלחה בין המטופל למטפל הקרוב ביותר לאזור מגוריו ולהעניק מענה מלא בעת הצורך.

כל מטפלי מכון פסגות הינם בעלי תואר שני בטיפול וסיימו בית ספר לפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית בתוכניות לימוד אקדמיות. מטפלי המכון מתחייבים לטיפול מקצועי.

איך בוחרים את המטפל הנכון?

אנו יודעים שכאשר מגיעים לטיפול בדרך כלל המצוקה נמצאת בשיאה. מעמד זה מקשה על המטופל לבחור את המטפל והשיטה המתאימה לו ביותר, והוא נדרש למענה מידי ההולם את בעייתו. לשם כך פיתחנו במכון את מערכת פסגות קרוב לבית הכוללת מטפלי CBT בפריסה ארצית, שיכולים להעניק מענה זמין ונגיש ברחבי הארץ. נזכיר כי אנו מקפידים להתאים באופן אישי בין המטפל למטופל, לאחר היכרות עם הצרכים האישים של כל אחד ואחת.

למי מומלץ לעבור טיפול בגישת CBT?

גישת CBT לפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית מאפשרת להתמודד עם מגוון עשיר של בעיות נפשיות, משברים, התמודדויות וקשיים רגשיים, כמו דכאון, חרדה, אובדנות, הערכה עצמית נמוכה, חוסר סיפוק, קושי במימוש הפוטנציאל האישי, בדידות, עצבות, מתח נפשי, דאגנות יתר, תקיעות, דחיינות, OCD – הפרעה כפייתית, משברים אישיים, קשיים חברתיים, טראומה, פוסט טראומה, אבל ואובדן, התמודדויות בגיל הזהב, התמודדות עם מחלה ועוד.

העקרון של פסיכותרפיה מתבסס על מתן מידע אמפירי על הבעיה. בטיפול CBT לומד המטופל על המאפיינים הפיזיים והנפשיים של בעייתו להשלכות וההקשרים הנסיבתיים, וברגע שהוא מחזיק במודעות מלאה יותר לגבי התסמינים והטריגרים, הוא יכול להתמודד בצורה טובה יותר עם הסימפטומים והאתגרים שבדרך. כך לדוגמה, אם הסובל מהתקפי חרדה יוכל להתחקות ביחד עם המטפל על ההקשר הנסיבתי, מתי מופיעים ההתקפים, כמה זמן הם נמשכים, כיצד מגיב הגוף ואיך ניתן להתכונן להתקף – בהפחתה של הממד ההפתעתי, הרי שנראה שיפור בהתמודדות ומניעה של תחושת חוסר האונים.

מטרתו של הטיפול לשנות את החשיבה האוטומטית, שבדרך כלל מציגה תמונה קטסטרופלית למטופל בעת התקף או משבר, ולבסס תחושה של שליטה – כאשר המטופל מנהל את התגובות ולא להפך. מהלך זה דורש מעורבות גדולה יותר של המטופל, הנדרש לעשות “שיעורי בית”, בהם יחקור את התסמינים, יתעדם וביחד עם המטפל יערוך היכרות מחודשת עם דפוסי החשיבה, הפרשנויות וההתנהגות האוטומטית – במטרה לגבש תמונת מצב אמפירית של הסיטואציות, התחושות והמחשבות.

טיפול בגישת CBT הוא הזמנה לצאת למסע לחקר וגילוי העצמי, המאפשר למטופל לגלות, להבין, לזהות ולהבין מצבים שונים שהפכו לחלק משגרת חייו. מדובר בטיפול קצר מועד, ממוקד ומוכח מחקרית בשורה של מצבים רגשיים. הטיפול בגישה קוגניטיבית התנהגותית מומלץ על ידי משרד הבריאות העולמי.

לקביעת פגישה באזור מגוריכם פנו אל מוקד פסגות:

טלפון: 03-5288171
דוא”ל: [email protected]

רוצה שניצור איתך קשר?