פסיכותרפיה מה זה?

אין ספק שבשנים האחרונות, בכל מה שקשור להתמודדות עם קשיים נפשיים ורגשיים, אנחנו יכולים לראות שיש אינספור שיטות טיפול חדשות ומעניינות. יחד עם זאת, אנחנו גם עדים לכך שלא כל השיטות באמת יעילות באותה המידה, מה שמעורר את השאלה: איך נבחר את השיטה הנכונה? ואיזו שיטה יכולה להיות יעילה ופרקטית יותר מאחרות? אם גם אתם מתמודדים היום עם קושי רגשי כלשהו ועם סוג מסוים של הצפה, תוכלו תחילה להתנחם בעובדה שאתם לא לבד. זה קורה לכולם בשלבים שונים של החיים, ואין ספק שאפשרות כמו טיפול פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית זו אופציה שכדאי להכיר מקרוב.

 

מה זה פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית?

כאשר מדברים על פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית (CBT) למעשה מדברים על שיטה מודרנית שמאמינה בכך שאנחנו יכולים ליצור שינוי. כלומר, זה לא גורל להרגיש רע, ועל ידי למידה, תרגול ויישום של מיומנויות חברתיות חדשות, נוכל ליצור את השינוי המיוחל. השיטה דוגלת בכך שאם נלמד מיומנויות חדשות של שליטה עצמית וכלים חדשים לפתרון בעיות, הרי שהשינוי לא יאחר להגיע. אם לכל זה נוסיף גם פרשנויות חלופיות למחשבות שמאז ומעולם הגבילו אותנו, בסופו של דבר נצליח להשתחרר ממה שמעיק עלינו וכך נשפר את איכות חיינו בצורה משמעותית ביותר.

 

פסיכותרפיה – מטרת הטיפול

המטרה של פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית היא למצוא את הכוחות בתוך כל אדם לבצע את השינוי שלו הוא מייחל. הגישה הטיפולים הזאת מאמינה שבפועל בכל אחד מאתנו מצויים הכוחות הללו והם למעשה מהווים את המוקד להעצמה האישית שלנו ולביצוע השינוי. המטרה של הטיפול היא לקבל כלים חדשים שיעזרו לנו להתמודד עם סיטואציות שונות. בבסיס השיטה נמצאת האמונה שאנחנו אלה שבשליטה ואנחנו בוחרים בכל פעם מחדש את התגובה שלנו ולא מגיבים מתוך ה”אוטומט” שאליו אנחנו רגילים.

 

יתרונות השיטה ומתי היא תעזור?

ניתן לראות שככל שחולפות השנים, המעמד של טיפול פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית הולך ונהיה משמעותי יותר בחברה. אנחנו רואים שהיום הטיפול הזה מאוד מקובל ויעיל במצבים שונים ומגוונים, כמו מצבים של: דיכאון, חרדה, משברים אישיים ברמות כאלה ואחרות, טראומות, פוסט טראומה, אובדן וכדומה. לכן זה לא באמת משנה ממה אתם סובלים או איפה בדיוק נעוץ הקושי שלכם, כי אין ספק שגם במקרה שלכם טיפול כמו פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית יוכל לעשות את השינוי.

 

טיפול פסיכותרפיה בפסגות

אם אתם מחפשים את המקום הטוב ביותר לעבור בו טיפול פסיכותרפיה ברמה גבוהה ואם אתם רוצים לדעת שאתם בידיים טובות, אין ספק שכמון פסגות זו הכתובת הנכונה עבורכם. כבר מאז שנת 2002 המכון מכשיר אינספור מטפלים מקצועיים ביותר. זה אומר שאם גם אתם זקוקים לעזרה ורוצים לבחור באנשי המקצוע המובילים, כדאי שתפנו אל מכון פסגות עוד היום ותתחילו את הטיפול שישנה את חייכם לטובה.