תכנית הכלה 2 תמונה ראשית

פסגות ״ליד הבית״

מטרות

מדובר בתכנית טיפול שמבוססת על הגישה התנהגותית-קוגנטיבית (CBT). בניהולה של תמי עישר, MS.W, ומטרתה להנגיש את הטיפול ההתנהגותי קוגנטיבי במתכונת של טיפול אישי, זוגי או משפחתי. השאיפה היא לקיים את הטיפול בתוך כתלי ביה”ס או בקליניקה פרטית של המטפל הנמצאת באזור.

יתרונות הגישה

להביא להישגים בטיפול קצר מועד, ממוקד, יעיל ומותאם לאוכלוסיות שונות ולכל הגילאים- בפורמט פרטני, זוגי ומשפחתי. הטיפול נותן גם מענה מערכתי בשיתוף המשפחה והצוות החינוכי ולטפל במגוון בעיות רגשיות והתנהגותיות כמו: דיכאון, חרדה, ADHD, אלימות, ויסות רגשי, מיומנויות חברתיות, חוסן נפשי, שינויים במצב רוח, קשיים בתפקוד ומשברים אישיים.

יעדים ותוצאות

  • הפחתת המצוקה הרגשית.
  • שיפור היכולות ההתנהגותיות של המטופל בהתמודדות עם מצבי חיים ודילמות אישיות.
  • מניעת הישנות\התלקחות של הקשיים.

אוכלוסיית יעד

תלמידי א’ – י”ד -צוות חינוכי, הורים.
טיפול במגוון בעיות שכיחות באוכלוסיה רגילה, תלמידים על הרצף, תלמידים בעלי נכויות פיזיות והתפתחותיות, תלמידי חינוך מיוחד, הכלה והשתלבות וכן תלמידים לאחר אשפוז רגיל ופסיכיאטרי.

עקרונות ודרכי הפעולה

בדרך כלל המפגש הטיפולי נמשך 50 דק’- אחת לשבוע, למשך בין 10-15 מפגשים. מטרות הטיפול הן מודולריות ונקבעות רק לאחר פגישות הערכה, איסוף אינפורמציה והמשגה. בהמשך נקבעת תכנית התערבות. בדרך כלל מבוססת פרוטוקול שיעילותו נשענת על מחקר מסוג evidence based. כמו כן, בתיאום עם המטופל מוגדרים קריטריונים מדידים להשגת המטרות.

משאבים

חדר לטיפולים (חדר שקט עם כיסאות נוחים), תקציב. במידה והטיפול יתבצע באופן מקוון, יידרש מחשב עם חיבור לאינטרנט, כולל מצלמה ומיקרופון, לכל משתתף.

משאבים הניתנים על ידנו

זמינות טלפונית של המטפל למתן משוב ועידוד לעזרה במימוש התרגול של המטופל בין הפגישות.

מבצעי התכנית

צוות מכון פסגות, מטפלים בעלי תואר שני ובוגרי ביה”ס לפסיכותרפיה התנהגותית-קוגנטיבית.

מכון פסגות הוקם בשנת 1989, על ידי מטפלים מתחום בריאות הנפש בעלי חזון ואהבת אדם.

מטרתנו הינה לספק את הטיפול הטוב ביותר, לכן אנו נמצאים בתהליך מתמיד של למידה וצמיחה, בכדי לשפר ולשכלל את שיטות הטיפול.

אנו מאמינים בהתאמת המטפל / צוות המטפלים באופן אישי למטופל וכן בשמירה על “ערוץ תקשורת פתוח” בין המטופל למטפל גם בין הפגישות. כשמדובר בילד או בחולה כרוני, מומלץ על הדרכת המשפחה וקיום עבודת צוות עם הגורמים המעורבים בחייו.

לאור רצוננו – לספק את הטיפול הטוב ביותר לכל מי שזקוק לו – הקמנו בשנת 2002 את בית הספר לפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית שמכשיר מטפלי CBT. הלימודים בחסות מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

דברו איתנו! לפרטים ומידע נוסף על תכנית פסגות ״ליד הבית״ ניתן להשאיר פרטים בטופס המצורף

    או התקשרו ל-050-666-2555 (תמי)