שנת שבתון

שנת שבתון

שנת שבתון

הזדמנות להכשרה וקורסים מעניינים לחיים

אחד הקורסים הכי מעניינים היום לכל מי שנמצא או מתכנן לצאת לשנת שבתון, הוא קורס להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה בשיטת CBT. הוא מיועד לאנשי חינוך וטיפול, להם תואר אקדמי ובעלי ניסיון טיפולי של 3 שנים לפחות.

הקורס מיועד ליועצים חינוכיים, פסיכולוגים ואנשי חיוך מיוחד, עם דגש על שימוש בידע הנצבר ככלי טיפולי פרטני נוסף. הלימודים מתאימים בעיקר למטפלים אשר מעוניינים לרכוש כלים נוספים מתחום האומנויות ולשלבם בטיפול.

התכנית מוכרת של שנת שבתון וכן לגמול השתלמות במסלול אישי. היא כוללת  220 שעות אקדמאיות ומתקיים בימי שלישי במסלולים של בוקר או ערב במכללת רמת גן ומסלול נוסף המתקיים באופן מקוון.

שנת שבתון – מהי שיטת הטיפול CBT?

CBT – טיפול התנהגותי קוגנטיבי – הנה שיטת טיפול, אשר פותחה ע”י אלברט אליס ואהרון בק. היא מבוססת על ההנחה כי עולמנו הרגשי, מושפע מהאופן בו אנו תופסים את עצמנו ואת העולם. התפיסות הללו מושפעות מסביבת החיים שלנו, והפרשנות משתנה מאדם לאדם לפי דפוסי החשיבה שלו. משום כך, ישנן מחשבות אשר עלולות לעורר בנו תחושות לא נעימות כמו תסכול, פחד או כעס אשר עשויים גם להשפיע על הרגשות שלנו ואם נבצע תהליך של שינוי מחשבות, נוכל גם לשנות את ההתנהגות שלנו.

מכון פסגות מציע את הקורס בארבעה תכניות:

  • CBT ארטס – זהו תחום טיפול באומנויות מתוך אמונה כי יש להן כוח מרפא. המטפלים משלבים אומנויות בין כלים שונים כמו דרמה, תנועה, אמנות, פסיכודרמה, ביבליותרפיה ומוסיקה לבין גישות פסיכולוגיות ויוצרים שיח נוסף מעבר לדיבור. הכלים הנרכשים מסייעים למתן טיפול יעיל קצר מועד וממוקד עם הישגים מוכחים.
  • שיא בייעוץ CBT – תוכנית לימוד המותאמת ליועצים חינוכיים. היא מספקת להם כלים יעילים עם הישגים חינוכיים. “שיא בייעוץ” של מכון פסגות מכשירה יועצים לטיפול חווייתי, יצירתי ממוקד ויעיל.
  • CBT יצירתי – תוכנית ייחודית זו פותחה כדי להנגיש טיפול קוגנטיבי למטפלים ממקצועות שונים. היא שמה דגש על טיפול בדרך יצירתית ומהנה תוך שילוב אומנויות, יצירה ומשחק במהלך הטיפול. החיבור בין CBT שהנו מבוסס וממוקד מטרה, לבין תחומים אומנותיים ויצירתיים גמישים, מאפשר טיפול במגוון רחב של אוכלוסיות בעלי יכולות וצרכים שונים.
  • סיבי עו”ס – תכנית לימודי CBT המיועדת לעובדים סוציאליים המעוניינים להעשיר את המיומנויות הטיפוליות שלהם בעבודתם היום יומית. היא משלבת בין עבודה סוציאלית ותרפיה קוגניטיבית התנהגותית ומציעה כלים לטיפול קצר וממוקד המערב את המטופל באופן אקטיבי.
  • תכנית CBT מקוון רגש- חדש! תכנית המיועדת לאנשי טיפול אשר עומדים בקריטריונים לקבלה של איט”ה ומתקיים כולו באופן מקוון בימי שישי בבוקר ומכשיר את התלמידים להיות מטפלי CBT.

דיפלומה ב-CBT – רק מכון פסגות בחסות מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה

מכון פסגות הנו מהמוסדות המובילים בארץ בהעברת קורסים למטפלים בשיטת ה-CBT. התוכנית פועלת בחסות לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

מכון פסגות מעניק לבוגרי קורס מטפלים בשיטת CBT, דיפלומה בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית, מטעם לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. לאחר הקורס יוכלו המשתתפים להצטרף לאיט”ה, האגודה הישראלית לטיפול התנהגותי קוגנטיבי ומטפלים בשיטת CBT. יש אפשרות להמשיך לשנה ג’ וקבלת תעודה על לימודי פסיכותרפיה של 3 שנים.

התכניות מוכרות על ידי איט”ה (לאחר עמידה בדרישות לחברות), את תנאי הקבלה ניתן לראות באתר איטה.

לימודי המשך לשנה ג’- מסלול לימודי המשך שלאחריהם מקבלים תעודת לימודים תלת שנתית

רוצה שניצור איתך קשר?